Treća pobjeda BiH na Svjetskom prvenstvu! Siguran trijumf protiv Japana, slijedi meč sa Hrvatskom

Reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci 2022, čiji je domaćin Sarajevo.

Sjedeća odbojka: BiH - Japan 3:0 Izvor: Dino Šečić/World Paravolley

Izabranici Ifeta Mahmutovića u trećem kolu slavili su protiv Japana rezultatom 3:0 (25:8, 25:14, 25:15), prenijela je agencija "Anadolija".

Reprezentativci Bosne i Hercegovine već u prvom setu potvrđuju ulogu apsolutnog favorita u ovom susretu, te prvi set osvajaju rezultatom 25:8.

Bez većih problema Bosna i Hercegovina dobila je i drugi set, rezultatom 25:14. U završnom, trećem setu, Bosna i Hercegovina je u potpunosti kontrolisala igru te završila rezultatom 25:15. BiH je tako porazila slabašni Japan ukupnim rezultatom 3:0.

Reprezentativce BiH u ponedjeljak očekuje četvrti susret na prvenstvu protiv Hrvatske.