Visok poraz BiH u drugom kolu EHF šampionata: Slovenke prejake za "zmajice" - minus 11 u Litvaniji!

"Zmajice" su ubjedljivo poražene u duelu sa Slovenijom.

rukomet ehf šampionat bih slovenija Izvor: RS BiH

Ženska juniorska rukometna reprezentacija BiH upisala je visok poraz u duelu sa Slovenijom, u drugom kolu grupne faze EHF šampionata u Klaipedi.

Igračice Nikole Bijelića poražene su rezultatom 18:29, a o plasmanu će odlučivati posljednje kolo, u kojem će se sastati sa domaćinom Litvanijom. Ovaj meč igra se u četvrtak u 18.45 časova.

Nakon prvog poluvremena, Slovenke su bile u prednosti od šest golova (8:14), da bi u nastavku potpuno opravdale ulogu favorita i skoro pa uduplale vođstva sa kojim su otišle na odmor.

Do pobjede, druge na turniru, predvodila je ih Azra Zulić sa sedam pogodaka, dok je drugi strijelac tima bila Tinkara Kogovšek, koja se zaustavila na šest pogodaka.

Isto toliko je u bh. timu postigla Ema Majkić, dok su po tri gola uknjižile Alena Latifović i Amna Mehinagić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!