Odbojkašice BiH velikom pobjedom otvorile Evropsko prvenstvo

Autor Haris Krhalić

Sjajan start turnira za našu reprezentaciju.

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine započela je nastup na Evropskom prvenstvu pobjedom nad Švajcarskom rezultatom 3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17 i 17:15).

U prvom setu Švajcarske su bile jako dominantne te su bez velikih problema povele. Drugi set pripao je našoj reprezentaciji, ponajviše Dajani Bošković i Edini Begić. U trećem setu naša reprezentacija imala je prednsot 18:13, ali je na kraju ovaj set ipak pripao Švajcarkama.
U četvrtom setu naše odbojkašice su pokazale veliku mentalnu snagu te im je ovaj dio igre pripao ubjedljivo.

U odlučujućem setu iskoristili smo treću set loptu nakon odličnog napada Dajane Bošković.

Sutra, od 18 časova, je na rasporedu meč drugog kola protiv Bugarske. U grupi se uz BiH, Švajcarsku i Bugarsku nalaze još Hrvatska, Rumunija i apsolutni favorit selekcija Italije. Plasman u narednu fazu takmičenja će osigurati četiri najbolje plasirane reprezentacije iz grupe.