Remi u Boriku! "Osice" i rukometašice Crvene zvezde odigrale bez pobjednika (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Rukometašice Borca i Crvene zvezde odigrale su pripremni meč u kojem na kraju nije bilo pobjednika.

ŽRK Borac Crvena zvezda prijateljska utakmica Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Rukometašice Borca su, u dvorani Borik, odmjerile snage sa beogradskom Crvenom zvezdom u jednoj od kontrolnih utakmica pred start nove takmičarske sezone, a rezultat je na kraju glasio 28:28.

ŽRK Borac – Crvena zvezda 28:28 (14:16)

Prvo poluvrijeme nam je donijelo dosta ujednačenu igru, a ekipa Crvene zvezde, koju sa klupe predvodi nekadašnji selektor ženske reprezentacije Srbije Saša Bošković, na pauzu je otišla sa dva gola prednosti.

Stanivuković uručio pomoć klubu

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković bodrio je Banjalučanke večeras, a nakon meča uručio je financijsku pomoć klubu od 15.000 KM iz "Dodatnog programa".

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo promjene. Pet sekundi prije kraja gošće iz Beograda imale su prednost od jednog gola, ali Lara Bijelić pogađa i postavlja konačan rezultat.

Kod ekipe Borca, Slađana Andrić i Majkić Sara postigle su po četiri gola, dok su Lana Lončar, Ivana Bobić, Milena Rajilić, Helena Ćurić i Lara Bijelić postigle po tri gola. Vukliš Darjana prikupila je sedam odbrana.

Za dvadesetak dana Borčeve rukometašice će u drugom kolu Evropskog kupa odmjeriti snage sa Juventom Mihalovce, predstavnikom Slovačke, a obje utakmice će biti odigrane u Slovačkoj.