Đoković zabrinuo sve! Novak tražio pomoć ljekara, glavobolja pred Australijan open!

Novak Đoković mučio se protiv Jiržija Lehečke i žalio se na povredu zgloba...

povreda novaka đokovića u australiji Izvor: Printscreen/Tennis TV

Novak Đoković izašao je na teren u četvrtfinalu Junajted kupa i tom prilikom rizikovao povredu! Ono što nikako ne valja jeste što najbolji teniser svijeta ima problem sa povredom zgloba desne ruke. Uprkos svemu tome rutinski je dobio prvi set, vodio je sa 3:1 u drugom, bio nadomak izjednačenja pošto je Olga Danilović prije toga poražena od Markete Vondrušove (6:1, 3:6, 6:3). Ali, onda su krenuli novi problemi...

Još tokom zagrijavanja pred početak meča se žalio na taj problem, ukazivana mu je pomoć zbog toga. Onda je i tokom duela tražio pomoć ljekara. Uprkos svemu tome nije htio da odustane, nastavio je da igra. Tražio je i medicinski tajm-aut poslije izgubljenog seta i Viktoru Troickom i timu poručio da će "vidjeti kako se ruka osjeća".

Junajted kup je takmičenje koje nema ni izbliza istu važnost kao recimo Dejvis kup, pa je mnogima nejasno zašto je Nole odlučio da rizikuje i da igra. Posebno zbog činjenice da Australijan open počinje 14. januara i da tamo juri 25. grend slem trofej, a 11. u Melburnu.

Novaku je najveći problem povreda pravila prilikom servisa. Primjera radi u prvom setu imao je samo 65 odsto ubačenog prvog servisa, što je dovoljan pokazatelj problema. Olga je sa druge strane propustila dobru šansu da napravi iznenađenje, pošto je dobila drugi set protiv sedme igračice svijeta, ali je pala u odlučujućem setu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!