Lajović bez šanse protiv Amerikanca! Krah Srba - na Indijan Velsu ostao samo Đoković!

Dušan Lajović završio je takmičenje u Indijan Velsu u drugom kolu, izgubio je od Frensisa Tijafoa.

Dušan Lajović ispao sa Indijan Velsa Izvor: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Dušan Lajović završio je takmičenje u Indijan Velsu već u drugom kolu. Izgubio je od domaćeg predstavnika Frensisa Tijafoa - 6:3, 6:3. Ni u jednom trenutku srpski teniser nije bio ni blizu da ugrozi Amerikanca.

U prvom setu je odmah pretrpio brejk, Frensis je poveo sa 4:1, vratio je Dušan jedan brejk, pa je u devetom gemu izgubio svoj servis za kraj seta. U drugom setu držao se do šestog gema, tada je Tijafo napravio brejk i potom završio meč. Naredni rival biće mu Stefanos Cicipas koji je bio bolji od Lukasa Puja (6:3, 6:2).

Lajović je do drugog kola došao poslije pobjede protiv Emila Rusovorija, taj meč igrao je dva dana zbog prekida. Njegov poraz ujedno znači i da je od srpskih igrača na turniru ostao samo Novak Đoković koji će igrati protiv Aleksandra Vukića. Prije Dušana takmičenje je završio Miomir Kecmanović, dok je Hamad Međedović zaustavljen u kvalifikacijama.