Hamad Međedović zablistao u Rimu! Srpski teniser u sjajnoj formi - deklasirao 42. na svijetu!

Odlična partija Hamada Međedovića na početku turnira u Rimu.

Masters Rim Međedović pobijedio Popirina  Izvor: Mutsu Kawamori / AFLO / Profimedia

Talentovani srpski teniser Hamad Međedović zabeiejžio je jednu od najvećih pobjeda u karijeri, pošto je u prvom kolu Rima savladao Alekseja Popirina (6:3, 6:2), trenutno 42. tenisera planete! Ovaj trijumf je još jedan dokaz da se Međedović nalazi u odličnoj formi koja traje još od Madrida, pošto je do glavnog žrijeba u Italiji stigao nakon što je prošao kroz kvalifikacije.

Međedoviću je bilo potrebno tek 76 minuta da izađe na kraj sa Australijancem, iako je Popirin imao ulogu favorita na ovom meču, prije svega zbog daleko boljeg plasmana na ATP listi, ali i zbog mnogo većeg iskustva koje ima na najvećim svjetskim turnirima. Popirin je do sada osvojio dvije ATP titule, stizao i do trećeg kola na grend slem turnirima, a bio je i 38. igrač planete prije nekoliko mjeseci. Ipak, protiv Hamada nije imao šanse!

Međedović je u prvom setu napravio jedan, a u drugom dva brejka kako bi bez većih problema susret priveo kraju. Protivniku nije davao nikakve šanse u gemovima kada je servirao, pa tako iskusniji Aleksej Popirin nije bio ni blizu rezultatskog povratka u meč. Veliku pobjedu na startu turnira Hamad Međedović pokušaće da "nagradi" nastupom u drugom kolu, gdje će mu rival biti španski teniser Alehandro Davidovič Fokina.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!