Srbija Amerika uzivo vaterpolo polufinale Olimpijske igre

Srbija je u finalu Olimpijskih igara!

Vaterpolo reprezentacija Srbije ušla u finale Olimpijskih igara!

Srbija Amerika uzivo vaterpolo polufinale Olimpijske igre Izvor: Dado Đilas/Kurir

Istorija! Srbija je u finalu Olimpijskih igara u Parizu! Dominantno je pobijedila Ameriku, rezultatom 10:6, i ušla u borbu za zlatu, treću uzastopno!

15:54

Evo kada Srbija igra za zlato!

Srbija za zlato igra u nedjelju od 14.00 časova!

15:44

Gotovo je, Srbija je u finalu Olimpijskih igara!

Kraj utakmice, Srbija - Amerika 10:6! Delfini će igrati za treće uzastopno zlato srpskog vaterpola i čekaju pobjednika polufinala Mađarska - Hrvatska!

15:38

Gol, gol, gol!

Miloš Ćuk za velikih, velikih 10:6! Sada će samo čudo spriječiti Srbe da uđu u finale!

Izvor: Dado Đilas/Kurir

15:35

Srbija ima ogromnu prednost, dok vrijeme ističe!

Četiri minuta do kraja, Srbija se apsolutno pita za sve i ima vođstvo 9:6.

15:31

Evo ga gol, vidi se finale!

Opet Nikola Dedović! Realizovao je igrača više Srbije i donio vođstvo 9:6! Još šest minuta do kraja polufinala.

15:27

Kraj treće četvrtine, 8:6!

Rezultat treće četvrtine je 2:2! Skoro pet minuta nije bilo golova i Srbi su sačuvali i dalje mirno vođstvo.

15:25

Ameri opet ne koriste igrača više, ostaje 8:6

Isključen je Petar Jakšić, a Amerikanci nisu iskoristili igrača više na minut i po do kraja treće četvrtine. Tako se igra odbrana za medalju!

15:23

Filipović spušta rampu, Petar blista!

Čvrsta, čvrsta odbrana Srbije, ovako se ide u finale! Ostaje 8:6 za Srbiju na dva i po minuta do kraja.

15:21

Malo igre, mnogo prekida i nervoze

Ponovo je prekid igre dok rezultat miruje. Možda i odlučujuća faza polufinala.

15:18

Mandić pogađa prečku, sudije zaustavljaju igru

Provjeravaju arbitri vrijeme na semaforu na sredini treće četvrtine i pretpostavka je da je zabuna oko toga ko je tražio tajm-aut.

15:18

Amerikanci smanjuju na "minus 2"

Aleks Boven smanjuje minus Amerike, 6:8. Do kraja treće četvrtine još 4:42 minuta.

15:16

Nemanja Vico! Srbija vodi 8:5!

Snažan udarac sa centarske pozicije i novo vođstvo "plus 3", na pet minuta i 15 sekundi do kraja treće četvrtine.

Izvor: Kurir/Dado Đilas

15:14

Amerikanci smanjuju zaostatak

Amerikanci dolaze do daha, Marko Vavić smanjuje zaostatak SAD na dva gola (5:7). Još šest i po minuta do kraja 3/4.

15:14

Znate već, Nikola Dedović - Srbija vodi 7:4!

Spektakularna partija srpskog vaterpoliste i veliko vođstvo na početku 3/4!

15:09

"Plus dva" za Srbiju na poluvremenu!

15:05

Dedović ne staje, 6:4 za Srbiju pred poluvrijeme!

Još minut i 13 do poluvremena i kako bitan gol za Dedovića i Srbiju!

15:03

Srbija je u seriji, 5:3!

Nikola Dedović postiže jako, jako bitan gol za "plus dva" na tri minuta do poluvremena.

15:00

Sada Nikola Jakšić, vodimo 4:2!

Kapiten vodi Srbiju ka finalu! Pogodio je za seriju Srbije 3:0 na četiri minuta do poluvremena!

14:57

Mlađi Jakšić!!! Srbija vodi

Petar Jakšić (23) donio je Srbiji prvo vođstvo u polufinalu Olimpijskih igara, 3:2!

14:53

Filipović počinje odbranom 2/4

Šut Amerikanaca sa distance i prava odbrana srpskog golmana - ostaje posjed za Udovičićev tim.

14:51

Na kraju prve četvrtine, 2:2

14:48

Sava Ranđelović! Srbija izjednačuje na 2:2

Najiskusniji vode Srbiju ka finalu! Poslije Jakšića, strelac je i Sava Ranđelović, snažan udarac za drugo izjednačenje srpskog tima.

14:46

Amerikanci opet vode, 2:1

Amerikanci koriste zicer sa dva igrača manje i opet vode, tri minuta do kraja prve četvtine. Strelac je Rajder Dod.

14:43

Nikola Jakšić! Srbija izjednačuje na 1:1

Igrač više za Srbiju i prvi gol, 1:1! Kapiten i heroj meča protiv Grčke dao je gol "probušivši" praktično cijelu američku odbranu.

14:40

Amerikanci vode 1:0

Tim Dejana Udovičića poveo je golom Marka Vavića.

14:39

Skandal prije utakmice

Izvor: ANDREAS SOLARO / AFP / Profimedia

Italijani su napravili dosad neviđeni gest na Olimpijskim igrama u Parizu.

14:39

Kako su Amerikanci došli u polufinale?

Dejan Udovičić
Izvor: MN Press/arhiva

Amerikanci su savladali Australiju u dramatičnom četvrtfinalu, na penale - 4:3! U četiri četvrtine rezultat je bio 7:7.

14:21

Drugo polufinale

U drugom polufinalu, koje je zakazano za 19.35 časova, igraće selekcije Hrvatske i Mađarske.

14:19

Od 2000. godine - svaki put u polufinalu OI

Reprezentacija Srbije, prethodno i SR Jugoslavije, još od Sidneja 2000. godine igra u polufinalu Olimpijskih igara. Poslije tri bronze i bolnog srebra iz Atine 2004, srpski vaterpolisti su 2016. i 2021. osvajali najsjajnija odličja, u Riju i Tokiju. Uslijedio je odlazak nosilaca igre, vođstvo su preuzeli Nikola Jakšić, Dušan Mandić, Sava Ranđelović, braća Rašović... I godinama se mučio srpski tim, samo jednom uspio da prođe četvrtfinale u prethodne tri godine. I u Parizu je zablistao.

14:19

Kako je Srbija ušla u polufinale? Epski!

Golom Nikole Jakšića dvije sekunde prije kraja četvrrtfinala, "delfini" su ušli u meč generacije - najveći od Tokija 2021. i odlaska prethodne, zlatne generacije.