DK: Fučovič dobio Bašića, Mađari izjednačili

Mirza Bašić dobio prvi set protiv Martona Fučoviča, ali je Mađar dobio naredna tri seta i slavio sa 3:1. U duelu Mađarske i BiH sada je 2:2.

Dejvis kup UŽIVO Mađarska BiH FUčovič Bašić 1:1 Izvor: iStock photo/mikdam
Izvor: iStock photo/mikdam

Mađarska i BiH igraju meč drugog kola Druge grupe Evroafričke zone Dejvis kupa, a Mađarska je trećeg dana uspjela da izjendači na 2:2.

Prednost selekcije BiH poslije prva dva dana anulirao je Marton Fučovič pobjedom nad Mirzom Bašićem.

Na kraju: Fučovič – Bašić (3)6:7, 6:1, 6:3, 6:2

Izgledalo je dobro za selekciju poslije prva dva dana, pa i poslije prvog seta trećeg dana, koji je Bašić dobio protiv Fučoviča nakon taj-brejka, ali ipak ništa od od odlučujućeg, trećeg poena za BiH.

Umjesto toga, duel Mađarske i BiH odlučiće Tomislav Brkić i Peter Nađi.

Bašić je poveo sa 1:0 u setovima, ali je poslije toga stao i dozvolio protivniku čak tri brejka u narednom setu.

U istom ritmu odigrana su i naredna dva seta, tek na trenutke Bašić je zaigrao malo bolje, ali uglavnom u svom servis gemu, a rijetke brejk prilike nije koristio.

Na drugoj strani Fučovič je kako je meč odmicao dobijao sve više na samopouzdanju, pa je čak i popravio servis koji ga nije baš pretjerano služio na ovom meču, i na kraju je donio veliku pobjedu Mađarskoj, pobjedu koja ju je održala u životu u duelu sa BiH.

Prvog dana Fučovič savladao je Tomislava Brkića rezultatom 3:2, a Mirza Bašić je bio bolji od Petera Nađija sa 3:1.

U subotu je bh. dubl Bašić i selektor Delić savladao Fučoviča i Leventea za vođstvo BiH 2:1.

TOK MEČA:

ČETVRTI SET

Mađar je uspio da osvoji svoj servis gem i završi meč sa 6:2 u četvrtom setu. Fučovič je tako donio Mađarima pobjedu za 2:2.

Fučovič rutinski privodi ovaj set kraju. Vodi 5:2 i servira, na pragu je da pobjedom nad Bašićem donese Mađarskoj izjednačenje na 2:2.

Novi brejk Fučoviča, sada je 2:1.

Vratio je Bašić u narednom gemu Mađaru istom mjerom. Iskoristio je prvu loptu na 30:40 i izjednačio na 1:1.

Odmah tri brejk lopte za Fučoviča na startu četvrtog seta. Dvije je uspio Bašić, da spasi ne i treću - 1:0.

TREĆI SET

U odlučujućim trenucima proradio je servis Fučoviča. Mađar je sa dva vezana asa došao do 40:15, a potom je Bašić poslao lopticu u aut za 6:3 i vođstvo Fučoviča 2:1 u setovima.

Velika borba vodi se u trećem setu, a Fučovič je uspio da napravi brejk na 4:3 i povede sa 5:3. Sada će servirati za set.

Fučovič vodi 2:1 i ima brejk loptu. Srećom Mađaru ju ne koristi. Izvukao je Mirza ovaj gem, sada je 2:2.

Siguran servig gem Bašića za 1:1.

Dvostruka servis greška Fučoviča, koji se nudi Bašiću u ovom gemu. i treću brejk priliku Bašić nije iskoristio, a Mađar je to kaznio i sa dva vezana poena poveo 1:0

Nova brejk prilika za bh. tenisera i ponovo se dobro brani Fučovič.

Bašić ima prednost i brejk loptu u prvom gemu trećeg seta, ali ju ne koristi.

DRUGI SET

Poslije kraće razmjene udaraca Bašić šalje loptu u aut, Fučovič je dobio ovaj set 6:1

Servis ne ide bh. teniseru, FUčovič ima dvije brejk lopte

Siguran servis gem za Fučoviča i vođstvo 5:1, Bašić će servirati za ostanak u setu.

Novi brejk za Bašića, sada je 4:1, pokušao je Bašić da spasi dve brejk loptu, prvu je uspio, ali ne i drugu.

Na početku seta Fučovič je napravio brej i poveo je 2:1, a potom je dobio i svoj gem za 3:1.

PRVI SET

Bašić odlično rješava taj-brejk i dobija ga rezultatom 7:3.

Izjednačena igra, 6:6 i ide se u taj-brejk.

Fučović je odmah uzvratio i napraio brek za 3:3.

Poslije uvodna četiri gema u kojem je svako sačuvao svoj servis Bašić je napravio brejk i poveo 3:2.