Povratak otpisanih - "zmajevi" pokorili Finsku!

Rukometaši BiH savladali u gostima Finsku 32:27 i ponovo imaju šanse za direktan plasman na EP.

Kvalifikacije za EP - Finska - BiH 27:32 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Rukometna reprezentacija BiH ostvarila veliku pobjedu u borbi za plasman na EP.

"Zmajevi" su u meču trećeg kola kvalifikacija savladali Finsku 32:27 i ostali u trci za jedno od prva dva mjesta koje direktno vodi u Hrvatsku.

Ni imperativ pobjede, ali ni finansijski problemi zbog kojih je malo nedostajalo da "zmajevi" ne otputuju na ovu utakmicu nisu spriječili bh. rukometaše koji su odigrali sjajan meč i potpuno zasluženo stigli do pobjede.

Rukometaši BiH bili su u vođstvu svih 60 minuta i diktirali tempo utakmice, a Finci su samo u nekoliko navrata kratkim serijama vraćali neizvjesnost.

Momci koje su praktično svi otpisali nakon dva poraza u prva dva meča kvalifikacija, ostavili su srce na terenu i poručili svima da problemi u Rukometnom savezu BiH moraju biti riješeni kako bi ova reprezentacija mogla da igra i da pobjeđuje.

Marko Panić vodio je "zmajeve" do pobjede sa svojih 10 golova koje je postigao u prvih 45 minuta, a kada nije mogao on, pogađali su Senjamin Burić, Savić, Ovčina (svi po pet golova).

Kapiten Terzić bio je već standardno siguran u odbrani, a kada se ona i raspadala čuda na golu pravio je Benjamin Burić

Dvije minute prije kraja golman bh. selekcije odbranio je zicer i spriječio da Finci dođu na "minus" dva" i uvedu meč u infarkt završnicu, a bila je to njegova 14. odbrana.

Branio je sve što je mogao i to u ključnim trenucima utišavajući domaću publiku dok su mu navijači BiH skandirali "Buriću majstore".

Ekipa Bilala Šumana odigrala je najbolje kada je bilo najteže, a nagrađena je i povoljnim rezultatom u drugom meču Grupe 3.

Selekcija Španije u srijedu je savladala Austriju 30:29 i tako ju ostavila na dva osvojena boda, koliko sada ima i BiH.

U Grupi 3 Španija vodi sa šest bodova, a Austrija, BIH i Finska imaju po dva boda.

"Zmajevi" već u nedjelju igraju novi meč protiv Finske ovog puta u Goraždu i ukoliko još jednom savladaju skandinavsku selekciju biće na drugoj poziciji i potom u duelu sa Austrijom odlučivati o putniku na Evropsko prvenstvo.

Finska - BiH 27:32 - 2.poluvrijeme [Highlights...by clipsbh

TOK MEČA:

2:0 Odličnmo otvaranje "zmajeva" na početku i vođstvo bh reprezentacije

4:0 Serija BiH za prednost od četiri gola.

5:4 Finska uzvraća serijom i "zmajevi" sada imaju samo gol prednosti

10:4 Nova serija "zmajeva", a svojim četvrtim golom Panić donosi najveću prednost našem timu

Tajm aut Finske

Finci su uspjeli da se poslože i polako smanjuju prednost

10:8 Nervoza u napadu, a Finci su prišli na samo gol zaostatka

Prce je isključen zbog koškanja sa jednim domaćim rukometašem koji je takođe van igre

11:8 Vranješ konačno zabija za BiH. Nekoliko minuta bili smo bez gola

Šesta odbrana Burića

12:8 PANIĆ!!! Peti gol za četiri gola prednosti, četiri i po minute do kraja poluvremena

13:9 Smanjili su Finci, ali Panić je nezaustavljiv

Peh za BiH, isključen je Panić, a ovo je njegovo već drugo isključenje

Novo isključenje za BiH, Ovčina mora na klupu

13:10 Taminen pogađa iz sedmerca

Selektor Šuman odlučio se danas da često koristimo igrača umjesto golmana u napadu, tako je i ovog puta

Koljonen je isključen u selekciji Finske

SJAJNE ODBRANE BURIĆA. Golman BiH odbranio je zicer, potom i sedmerac.

14:10 Ovčina pogađa iz kontranapada

15:10 Kosta Savić bukvalno u posljednjoj sekundi prvog poluvremena pogađa za lijepu prednost nakon prvih 30 minuta

DRUGO POLUVRIJEME

16:11 Smanjili su Finci iz kontre, a Prce pogađa sedmerac

Novo isključenje za BiH, Zulfić ovog puta

16:13 Dva gola primila je BiH sa igračem manje, vratio se Zulfić

17:13 PANIĆ! Sedmi gol Panića

20:14 Kosta Savić zabija iz kontranapada za najveću prenost na ovom meču. BiH još jedna minut ima igrača više

20:16 Finska sa dva gola sa igračem manje kažnjava "zmajeve" za greške u napadu

21:18 Brz kontranapad Finaca koji su smanjili na tri razlike

Selektor Šuman zove tajm-aut

Burić brani zicer!!! Fenomenalna odbrana!

Zulfić je zaradio treće isključenje i za njega je utakmica završena

26:23 Finci su agresivnom odbranom zaustavili bh. selekciju, ali Burić novom odbranom sprečava da dođu na "minus dva"

27:23 Ovčina zabija poslije odbrane danskog golmana

28:24 Selektor BiH Bilal Šuman zaradio je žuti karton zbog prigovora sudijama

29:25 Senjamin Burić pogađa za velikih četiri gola prednosi tri i po minuta prije kraja

29:26 Benjamin Burić brani zicer kojim je spriječio Fince da uvedu utakmicu u potpuno neizvjesnu završnicu. Ovo je možda i odlučujući trenutak na utakmici

30:26 Kosta Savić rješava sve dileme

30:27 Finci presingom pokušavaju da smanje poraz

32:27 Zmajevi kažnjavaju Fince koji su sve karte bacili u napad