Bravo! Mirza srušio Vavrinku za prvo finale!

Drugi reket Bosne i Hercegovine Mirza Bašić izborio je prvo ATP finale u karijeri na turniru u Sofiji, gdje je krenuo iz kvalifikacija!

Bosanskohercegovački teniser je u polufinalu u subotu savladao prvog nosioca Stena Vavrinku iz Švajcarske rezultatom 2:0 u setovima 7:6, 6:4 i za nešto manje od sat i po vremena izborio prvo finale u prestonici Bugarske.

U prvom setu, obojica tenisera su ljubomorna čuvala svoj servis, iako su i Vavrinka u drugom, odnosno Bašić u trećem gemu imali priliku da osvoje brejk, međutim, odluka o pobjedniku prvog seta morala je da padne u taj-brejku, gdje je prisebnio bio Sarajlija i sa 8:6 stigao do osvajanja seta.

U drugom se desila čudna situacija odnosno neuobičajeno mnogo brejkova, što se nedavno desilo i Damiru Džumhuru u francuskom Monpeljeu.

Ovog puta, nije ih bilo devet, već sedam, ali ono što je najvažnije jedan više osvojio je Mirza i eliminisao 15. reketa svijeta za svoje prvo finale u prosefionalnoj karijeri na ATP Turu.

Dvadesetšestogogodišnji Sarajlija će za ATP trofej u Sofiji igrati protiv Rumuna Marijuša Kopila, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Jozefa Kovalika iz Slovačke sa 2:0 (6:4, 6:2).