HRK ZRINJSKI: Veliki Borac se ponižava!

Autori mondo.ba Autori Nebojša Šatara

Iz mostarskog kluba poručili u izjavi za MONDO da su sudije još više naštetile "plemićima" u meču sa Borcem m:tel i da nekadašnji velikan, kakav je nesumnjivo banjalučki klub, ne bi trebalo da se ponižava najavljenom žalbom.

HRK Zrinjski: RK Borac se ponižava Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Mnogo bure izazvao je remi Zrinjskog i Borca m:tel u mostarskoj dvorani "Pod Bijelim brijegom" - 20:20 (10:14) u posljednjoj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Heregovine.

Crveno-plavi su na poluvremenu vodili sa četiri razlike, da bi u nastavku "plemići" uspjeli da osvoje bod, po mišljenju Banjalučana, zahvaljujući pristrasnom sudijskom dvojcu Dženanu Grbiću i Mirzi Taletoviću, koji su "uticali na konačan rezultat i spriječili Borac da ostvari zasluženu pobjedu".

Zato su iz banjalučkog kluba u saopštenju najavili i žalbu u Rukometni savez BiH.

"Zbog pristrasnog i neprofesionalnog suđenja sudija Dženana Grbića i Mirze Taletovića na utakmici u Mostaru, u kojoj su naši rukometaši igrali neriješeno sa Zrinjskim, 20:20, RK Borac m:tel uputiće žalbu nadležnim organima Rukometnog saveza BiH", navedeno je u saopštenju Borca m:tel.

Hrvatski rukometni klub Zrinjski, preciznije klupski sekretar Filip Garmaz i trener Dario Pušić u potpunosti se ne slažu sa saopštenjem banjalučkog kluba.

"Sudijske greške su bile evidentne, ali se usuđujem reći da ih je bilo više na štetu Zrinjskog. Suđenje nije direktno uticalo na rezultat i bilo bi nepravedno da je Borac osvojio sva tri boda u Mostaru", rekao je Garmaz u izjavi za naš portal.

Šef struke Mostaraca takođe dijeli mišljenje klupskog sekretara.

"Sudijski par nije krivac za neriješen rezultat. Bod je po meni najpravedniji ishod iako smo i mi i rukometaši Borca imali priliku da zabilježimo pobjedu. S obzirom da je meč igran u nedjelju, a sve ostale utakmice petog kola dan ranije, mnogo ljudi iz rukometa, koji nisu pristrasni su gledali meč i svi do jednog čestitali na osvojenom bodu. Arbitri jesu griješili, ali više na našu štetu. Žao mi je što je onakvo saopštenje izišlo od ljudi iz velikog RK Borac, koji je ovim potezom sam sebe ponizio. Kako su zaslužili pobjedu? U drugom poluvremenu su postigli ukupno šest golova. Remi je bio najpravedniji", istakao je Pušić za MONDO.