Kakav borac, STRAŠAN borac: Rafa preživeo 1:5 i meč-loptu, ostao u Londonu!

Nestvaran podvig Španca u Londonu gde je bio na pragu eliminacije, ali umesto toga "digao se iz pepela" i pobedio Danila Medvedeva.

Rafael Nadal došao je "rovit" u London u pokušaju da odbrani prvo mesto na ATP listi - i sve će učiniti da to ostvari, baš sve!

Španca je na završnom mastersu prvo u ponedeljak pobedio Saša Zverev (2:0), da bi mu ove srede uzvratio i supertalentovani Danil Medvedev, bilo je 1:1 u setovima, vodio je Rus 5:1 u finalnom setu, imao meč-loptu, ali onda se probudila "zver" u Nadalu.

Igrao je kao u transu, Medvedev je delovao jako nervozno, tako da se motivisani Rafa vratio iz "dva brejka minusa" i dobio treći set za ostanak na turniru u Londonu.

Rus će dugo žaliti za ovim porazom pošto je imao šansu da zabeleži prvu pobedu protiv Španca u dosadašnjem delu karijere, ali kao i da se uplašio toga, ruka je počela da drhti, servisi su bili sve lošiji, a to je osetio Nadal i dobio meč u uzbudljivom taj-brejku.

Rafael Nadal - Danil Medvedev 2:1 (6:7, 6:3, 7:6 (7:5))