BRAVO DJEVOJKE! Srbija je srušila Njemačku!

Autor w rs

Srbija pobijedila Njemačku i na korak je od cilja na Svjetskom prvenstvu u Japanu - olimpijskih kvalifikacija. Kristina Liščević iz penala donijela trijumf.

rukomet Svjetsko prvenstvo žene Srbija - Njemačka 29:28 Izvor: MN PRESS/GREGA VALANCIC/SPORTIDA

Srbija je na korak od cilja! Srbija igra ODLIČAN rukomet...

Tačno šest godina je prošlo od posljednjeg pisanja sličnih rečenica, a sada, poslije dvije utakmice u glavnoj fazi takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Japanu, možemo da tvrdimo – Srbija ima igru za polufinale i olimpijske kvalifikacije.

Prvo je daleko i potrebno je mnogo toga da se poklopi, dok je glavni zadatak u Japanu na dohvat ruke.

Njemice su danas igrale za plasman među četiri, "orlice" za "život na šampionatu" i borbu da se naredne godine vrate u Japan i po prvi put zaigraju na najvećoj smotri svjetskog rukometa.

Srbija – Njemačka 29:28 (19:17), u drugoj utakmici Grupe 1.

Poslije drame u Komamotou rukometašice Srbije zaslužuju jedno veliko BRAVO! Tako se igra, tako se bori, to je rukomet koji vraća vjeru u trofejni sport. A, sve je stalo u posljednja dva minuta...

Nekoliko njemačkih napada za "plus dva" ostalo je neiskorišćeno, tako da je završnica, ipak, bila u potpunom egalu, s tim što su "pancerke" održavale minimalnu prednost, prije svega zahvaljujući Alisiji Štole, koja je jedina dva gola postigla u finišu.

Međutim, i selektor Srbije Ljubomir Obradović imao je spremna napadačka rješenja preko Sanje Radosavljević i Jelene Lavko.

Kada je počeo da teče poslednji minut, na semaforu je bio poravnat rezultat 28:28, ali napad je imala Njemačka...

Probijanje Njemica značilo je i priliku za Srbiju da stigne do trijumfa. Na 22 sekunde prije kraja, Obradović je pozvao tajm-aut kako bi osmislio posljednji napad na utakmici, ali i spriječio sudije iz Rumunije da eventualno sviraju pasivnu igru. Dogovor je ispoštovan, loptu je na pet sekundi prije kraja dobila Jovana Stojiljković, zaletjela se u šest metara i protivnička odbrana nije imala drugo rješenje osim da je faulom zaustavi.

Već tada je bilo jasno da je Srbija imala siguran bod u džepu, a Kristina Liščević šansu da sa penala donese trijumf. Dina Ekerle, sjajni golman Njemačke, tek u drugom poluvremenu počela je da nam zadaje probleme, ali ne i prilikom šuta srednjeg beka Srbije sa penala.

Liščević je zatresla mrežu i Srbiju za dobro jutro. POBJEDA!