Senzacija u Trondhajmu: Portugalci šokirali ''galske pijetlove''!

U svom prvom meču na evropskim prvenstvima nakon 14 godina Portugal je oborio na pleća jednog od favorita za zlato!

Rukometaši Portugala vratili su se na kontinentalna rukometna takmičenja sa stilom!

Portugalaca nije bilo na evropskim prvenstima od 2006. godine, ali su večerašnjim podvigom i trijumfom nad Francuskom u dvorani ''Spektrum'' u Trondhajmu pokazali i dokazali da im je svakako mjesto među evropskom rukometnom elitom:

FRANCUSKA – PORTUGAL 25:28

U 11. minutu večerašnjeg meča, izabranici Didijea Dinara su odmakli Portugalcima na odstojanje od tri koraka (6:3), te su u tim trenucima kontrolisali kako rezultat, tako i igru.

Ipak, nakon tajm-auta koji je pri tom rezultatu iskoristio portugalski selektor Paulo Pereira, na teren dvorane u Trondhajmu izašao je ''neki novi Portugal'', koji je Francuze šokirao serijom 9:3 za ispis rezultata 9:12 na semaforu u 28. minutu.

Ipak, da osvajači bronzane medalje sa protekla dva velika takmičenja odu na odmor između dva poluvremena pri podnošljivijem minusu, pobrinuo se Nikola Karabatić uz dva pogotka na startu i finišu posljednjeg minuta prvog dijela.

Međutim, činjenica da su za kratko vrijeme ispustili prednost od tri pogotka nije omela Portugalce, koji su na istoj razlici u odnosu na favorizovanog rivala bili u 49. minutu (19:22).

Greškama formalnog gosta u naredna tri napada, Dinarov tim se vratio u meč (22:22), djelovalo je da se Portugal ''uplašio pobjede'', ali...

... priliku koja im se kasnije ukazala nisu smjeli da propuste - i nisu!

Na ulasku u posljednji minut Francuska je, uz zaostatak od dva gola (25:27), imala i dva igrača manje, a kada je nedugo potom dosuđen faul u napadu, a Andre Gomeš pogodio prazan gol za 25:28, uslijedilo je ogromno portugalsko slavlje.

Kod Portugalaca, najefikasniji su sa pet golova bili pomenuti Andre Gomeš i Diogo Brankinjo, dok je kod Francuza isti broj pogodaka postigao Dika Mem.

U drugom kolu, Francuzi će u nedjelju, u 18.15 časova, igrati protiv Norveške u derbiju ove grupe, dok će Portugal u 16 časova izaći na megdan reprezentaciji Bosne i Hercegovine, koju tek očekuje prvi meč na prvenstvu Evrope.