Početak je odmah i kraj: Džumhur eliminisan na startu Australijan Opena

Najbolji bh. teniser osvojio samo set u duelu sa Stenom Vavrinkom.

Damir Džumhur izgubio od Stena Vavrinke i završio nastup na Australijan Openu 2020. u prvom kolu Izvor: Guliver/Getty images/Daniel Pockett

Damir Džumhur oprostio se od Australijan Opena već nakon prvog kola.

Najbolji bh. teniser u duelu sa Stenom Vavrinkom nije imao snage da osvoji više od jednog seta, pa je Švajcarac zakazao duel sa boljim iz dvoboja Miomir Kecmanović - Andreas Sepi.

Nakon skoro tri sata borbe u Melburnu, Vavrinka je slavio 7:5, 6:7 (4:7), 6:4, 6:4.

Prvu polovinu meča Damir je odigrao znatno bolje nego drugu.

U prvom setu igralo se gem za gem, niti jedan od igrača nije uspio da napravi brejk sve do 12. gema, kada je Vavrinka oduzeo servis Džumhuru i furiozno ga riješio u svoju korist bez izgubljenog poena, iskoristivši prvu set loptu.

Najviše uzbuđenja viđeno je u drugom setu, koji je trajao 59 minuta.

Damir je pri rezultatu 5:6 uspio da sačuva set, iako je Vavrinka imao set loptu, a onda u taj-breku odigra mnogo bolje i slavi 7:4, te stigne do izjednačenja u setovima 1:1.

Ipak, bilo je to sve od prvog reketa BiH.

Po jedan brejk u devetom gemu i trećeg i četvrtog seta bio je dovoljan Vavrinki da zabilježi trijumf i plasira se u drugo kolo prvog gren slema sezone.

Džumhur je tako drugu godinu zaredom nastup na Australijan Openu okončao već na prvoj stepenici.

Prošle godine bolji od njega bio je Gael Monfis, ali za razliku od prošlogodišnjeg meča, Damir je sada uspio osvojiti barem set. Francuz je tada prošao "neokrznut" i slavio 6:0, 6:4, 6:0.

Trenutno 92. teniseru svijeta i dalje najveći uspjeh u Australiji ostaju 2014. i 2018. godina, kada je dogurao do trećeg kola.