Borac "ugasio" Iskru u Boriku

Gostima ni podrška njihovih navijača sa tribina nije pomogla da izbjegnu poraz od Borca u banjalučkoj dvorani Borik. Ivziđač zaustavio Gračanicu!

Rukomet Liga BIH Borac - Iskra 33:24 Izvor: MONDO

Banjalučki Borac sa ubjedljivih 33:24 savladao je Iskru iz Bugojna i upisao 15. pobjedu u rukometnoj Premijer ligi BiH.

Ekipa Mirka Mikića nije briljirala u prvom poluvremenu u kojem je Iskra u dva navrata imala i tri gola prednosti, ali je završila prvih 30 minuta u egalu – 14:14.

Poveli su crveno-plavi na početku drugog poluvremena i narednih par minuta igralo se gol za gol, a onda je Boirac ubacio u brzinu više.

Serijom 5:0 Borac je poveo 22:17, a onda samo povećavao stečenu prednost.

Mnogo bolje zaigrali su domaći u odbrani u drugih 30 minuta, pa Iskra nije imala rješenja, dok su na drugoj strani rukometaši Borca igrali sve brže i efikasnije.

Na kraju upisali su 15. pobjedu kojom su odmakli na 4 boda Gračanici, koja je u subotu uveče poražena u Ljubuškom od Izviđača rezultatom 33:27.