Srbija juri dvocifren broj medalja, hoće li u tome uspjeti!
Počele su Olimpijske igre, Srbija ih je otvorila sjajno, a srpska zastava se vijorila i na ceremoniji otvaranja na kojoj su Filip FIlipović i Sonja Vasić bili na čelu naše kolone.
Srbija je na OI stigla sa 86 takmičara i sa velikim ambicijama! Ministar Vanja Udovičić je najavio napad na dvocifren broj medalja što je stavljeno kao cilj pred delegaciju Srbije, a ako bi se to desilo bila bi ispisana istorija srpskog sporta.
Na prvim Olimpijskim igrama na kojima je nastupala kao nezavisna država Srbija je u Pekingu 2008. godine uzela tri medalje. Tada je Milorad Čavić uzeo srebro, Novak Đoković bronzu, a bronzani su bili i vaterpolisti!
Četiri godine kasnije bolje su prošli pa su u Londonu uzeli četiri odličja. Zlatna je bila Milica Mandić, srebro je uzela Ivana Maksimović, a bronzu Andrija Zlatić u streljaštvu. Naravno, još jednu medalju i to bronzanu, osvojili su sjajni vaterpolisti.
Rio je zaista bio veliki iskorak! Sa osam medalja Srbija je nadmašila sva očekivanja! Davor Štefanek je obradovao Srbiju zlatom, a isto odličje su oko vrata konačno ponijeli i momci od zlata - vaterpolisti!
Tijana Bogdanović se izborila za srebro, a odbojkašice i košarkaši su takođe bili srebrni. Bronzu je kući donijela Ivana Španović, a njom su se okitile i košarkašice!
Sada je Novak Đoković prvo ime olimpijskog tima Srbije, ali ne prognozira se samo njemu zlato! Na najviše ciljaju i vaterpolisti i basketaši, a košarkašice, odbojkašice, strijelci, veslači jure visok plasman!
Naša Jovana Preković takođe želi zlato, a tu su i ranije osvajačice medalja poput Ivane Španović i Milice Mandić! Po prvi put Srbija ima bokserku na Olimpijskim igrama, a džudisti su ranije znali da donesu medalju - hoće li opet?
Srbija ima čemu da se nada, ali da li može do istorijskog rezultata? Da li zaista ima prava da se nada dvocifrenom broju medalja?