Ostali sportovi

Evropsko prvenstvo u plivanju: Lana Pudar peta na 200 metara delfin, za medaljom kasnila 46 stotinki!

Lana Pudar je za medaljom kasnila manje od pola sekunde.

Izvor: Facebook/Fan Page/Lana Pudar

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar zauzela je peto mjesto u finalu discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Lana je u finalnoj trci isplivala vrijeme od  2:05.89 te je za pobjednicom Svetlanom Čimrovom zaostala 92 stotinke. Drugo mjesto je zauzela Helena Rozendal Bah, dok je treću poziciju zauzela Ilaria Bianki.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Pudar je prva okrenula na 50 metara i imala je dobar ritam na startu, te je i na 100 metara okrenula prva, ali je onda Čimrova ubrzala i prestigla našu plivačicu nakon čega su je prestigle još tri plivačice.

Naša takmičarka nastupa i u disciplini na 100 metara delfin te je sutra u 8.24 časova, po našem vremenu, očekuje nastup u drugoj kvalifikacionoj grupi. U slučaju da se Lana kvalifikuje u polufinale, nastupiće isti dan u 17.08 časova. Finalna trka je na rasporedu u subotu u 16.43 časova.