Bronza za Lanu Pudar na FINA Svjetskom kupu! Mostarka briljantna u Kazanju!

Mostarska plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom kupu u Kazanju!

Lana Pudar 3. mjesto na FINA Svjetskom kupu u Kazanju Izvor: FENA

Petnaestogodišnja Pudar je u disciplini 100 metara delfin za duplo popravila rezultat iz kvalifikacija i stigla do pobjedničkog postolja na FINA Svjetskom kupu u ruskom Kazanju.

Najprije je ranije u subotu izborila finale osvojivši šesto mjesto vremenom 58.80, da bi u finalnoj borbi stigla do treće pozicije rezultatom 57.39.

Najbrža je bila Australijanka Ema Mekeon sa vremenom 55.63, srebro je pripalo Mariji Ugolkovoj iz Švajcarske (56.89), a bronza mladoj Mostarki.

Na FINA Svjetskom kupu u Kazanju, Lana je prethodnih dana izborila i finala u disciplinama 50 i 200 metara delfin. Osvojila je četvrto mjesto u disciplini 200 m delfin s novim državnim rekordom - 2:08.21, dok je na 50 m bila šesta.

Podsjetimo, na 100 metara delfin, bh. plivačica je aktuelna šampionka Evrope u juniorskoj konkurenciji.

"Hvala svim navijačima na veoma snažnoj podršci", napisala je Lana na "Tviteru".