Pao rekord BiH - Lana Pudar najmlađa u finalu Svjetskog kupa, a zamalo joj izmakla medalja!

Odličan nastup mlade bh. plivačice u ruskom Kazanju.

lana Izvor: Facebook/Fan Page/Lana Pudar

Lana Pudar sjajno je debitovala u svom prvom finalu na FINA Svjetskom kupu, koje se održava u ruskom Kazanju, te Berlinu, Dohi i Budimpešti.

U disciplini 200 metara delfin osvojila je sjajno četvrto mjesto, pa joj je medalja zamalo izmakla. Lana je plivala 2:08.21, što je najbolji rezultat bh. plivanja na ovom takmičenju.

Dosadašnji rekord BIH držala je Amina Kajtaz s vremenom 2:09.73.

Izvor: FINA/Screenshot

Prvo mjesto pripalo je Zuzani Jakabos iz Mađarske, koja je dionicu od 200 metara isplivala u vremenu 2:05.88. Domaća takmičarka Anastasija Markova bila je druga, dok je treće mjesto osvojila Marija Ugolkova, još jedna Ruskinja, ali koja nastupa pod zastavom Švajcarske.

Petnaestogodišnja Lana bila je najmlađa među osam finalistkitanj, tako da je njeg rezultat iz Kazanja za svaku pohvalu.

Pudar će takmičenje u Rusiji nastaviti u petak i subotu.