Evropsko prvenstvo u plivanju: Lana Pudar peta na 200 metara delfin, za medaljom kasnila 46 stotinki!

Lana Pudar je za medaljom kasnila manje od pola sekunde.

lana Izvor: Facebook/Fan Page/Lana Pudar

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar zauzela je peto mjesto u finalu discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Lana je u finalnoj trci isplivala vrijeme od  2:05.89 te je za pobjednicom Svetlanom Čimrovom zaostala 92 stotinke. Drugo mjesto je zauzela Helena Rozendal Bah, dok je treću poziciju zauzela Ilaria Bianki.

Pudar je prva okrenula na 50 metara i imala je dobar ritam na startu, te je i na 100 metara okrenula prva, ali je onda Čimrova ubrzala i prestigla našu plivačicu nakon čega su je prestigle još tri plivačice.

Naša takmičarka nastupa i u disciplini na 100 metara delfin te je sutra u 8.24 časova, po našem vremenu, očekuje nastup u drugoj kvalifikacionoj grupi. U slučaju da se Lana kvalifikuje u polufinale, nastupiće isti dan u 17.08 časova. Finalna trka je na rasporedu u subotu u 16.43 časova.