Hršum je prije 30 godina osvojio bronzanu medalju na prvenstvu Evrope u Beogradu.
Milan Hršum, jedan od pionira kik-boksa u Republici Srpskoj, preminuo je u Parizu, piše Glas Srpske.
Hršum je bio višestruki šampion Savezne Republike Jugoslavije u kik boksu i osvajač bronzane medalje na prvenstvu Evrope u kik boksu u Beogradu 1996 godine.
Bila je to, naglašava ovaj list, prva medalja za Republiku Srpsku u ovom sportu na međunarodnim takmičenjima. Osvojio je ju u kategoriji do 81 kilograma. Bronzom se tada okitio i Estonac Serej Kaninitov, dok su zlato i srebro pripali Radojici Vakireviću (SR Jugoslavija) i Konstantinu Švecu (Ukrajina).
Odlaskom u Francusku je takođe napravio uspješnu karijeru u tajlandskom boksu.
Našao se, takođe, 1994. godine na listi deset najboljih sportista Republike Srpske 1994. godine kada je je zauzeo treću poziciju.
(mondo.ba/Glas Srpske)
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!