Sarajevu i Borcu po bod na teškim gostivanjima

Sarajevo je uspjelo ostati neporaženo u Mostaru protiv lidera Zrinjskog (1:1), koji je imao šansu za pobjedu sa "bijele tačke", ali je golman Sarajlija Dejan Bandović bio uspješniji od Ivana Crnova. Borac sa deset igrača stigao do boda.

Sarajevu i Borcu po bod na teškim gostivanjima Izvor: MONDO/Ilustracija

Izvor: MONDO/Ilustracija

U derbiju 11. kola Premijer lige BiH, Zrinjski i Sarajevo odigrali su 1:1, a bliži pobjedi bili su "plemići", koji nisu uspjeli da realizuju jedanaesterac.

Prvi su do gola došli domaći, kada je mrežu Sarajeva zatresao Ivan Crnov u 37. minutu, iskupivši se tako za promašeni jedanaesterac, koji je pet minuta ranije skrivio Barić, ali je Bandović odlično reagovao i spasio svoj gol. U nastavku, Ševko Okić donio je izjednačenje i vrijedan bod bordo ekipi.

Ubjedljivom pobjedom 5:2 protiv Drine na svojoj "Otoci", fudbaleri Olimpika preuzeli su lidersku poziciju na sat vremena, ali se bodom protiv Sarajeva, Zrinjski vratio na čelo.

Junak Olimpika bio je trostruki strijelac Veldin Muharemović, dok su po jedan pogodak postigli Sulejman Smajić i Amer Gojak. Strijelci za goste bili su Edin Rustemović i Miloš Filipović.

Borac je nakon prvog poluvremena u Vitezu imao zaostatak od jednog gola (Jasmin Smriko pogodio u 19. minutu), a kada je zbog dva žuta kartona teren morao da napusti Uglješa Radinović minut prije odmora, činilo se da će Banjalučani praznih šaka završiti ovaj duel. Ipak, Petar Ilić donio je veliki bod svom timu za nastavak serije bez poraza.

Duel Slobode i Zvijezde Gradačac na "Tušnju" nije donio golove, dok je u semberskom derbiju Radnik bio siguran protiv Mladosti 3:1. Dva gola za Bijeljince postigao je Marko Obradović, Milivoje Lazić treći, dok je utješni gol za goste djelo Dragiše Komarčevića sa 11 metara.

Preostala tri meča 11. kola na programu su u nedjelju.