PL BIH: Katastrofa Radnika na ''Koševu''

Odigrano je prvih šest utakmica 12. kola Premijer lige BiH. Sarajevo je deklasiralo Radnik 5:0, dok u derbiju na "Otoci" u duelu Olimpika i Širokog Brijega nije bilo pobjednika, ali ni golova. Šampion Zrinjski rutinski u Travniku.

PL BIH: Katastrofa Radnika na ''Koševu'' Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Meho Kodro preporodio je fudbalere Sarajeva! Od dolaska mostarskog stručnjaka na klupu, bordo tim igra odlično.

U 12. kolu već nakon pola sata igre riješio je pitanje pobjednika u duelu sa Radnikom.

Golovima Ševke Okića, Krste Velkoskog (dva) i Nemanje Bilbije, Sarajevo je protiv tima iz Bijeljine vodilo sa više nego ubjedljivih 4:0 već na poluvremenu. U nastavku, drugim golom Okića, prednost je povećana na 5:0.

Čelik je došao do izuzetno važne pobjede protiv Slavije. Već na otvaranju susreta Zeničani su golom Jove Kojića stigli do prednosti u duelu sa Slavijom, ali su gosti preko iskusnog Gorana Popovića početkom drugog dijela igre uspjeli da izjednače na 1:1. Ipak, njegov prezimenjak Marin Popović u 79. minutu ponovo je doveo domaće u vođstvo. Slavlje domaćih nije dugo potrajalo, jer je Zoran Kokot dva minuta kasnije golom iz penala donio novi egal svom timu. Da nakon veoma zanimljivog meča bodovi ipak ostanu na "Bilinom polju", pobrinuo se Nikola Simić golom duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Aktuelni šampion Zrinjski nije imao problema na gostovanju na "Piroti". U finišu prvog poluvremena "plemići" su poveli preko Steve Nikolića, a u nastavku nekadašnji igrač Travničana Deni Simeunović i Ivan Crnov iz slobodnog udarca donijeli su visoku prednost Mostarcima. Počasni gol za domaće u 92. minutu postigao je Irhan Smajić.

Velež je stigao do ubjedljive pobjede na svom terenu protiv Viteza. Golom Mirze Ćemalovića vodili su Mostarci nakon prvog poluvremena, da bi Anel Hebibović i Samir Merzić donijeli ubjedljivo vođstvo "rođenim". Svojim drugim, a za Velež četvrtim golom, Hebibović je u finišu susreta zapečatio sudbinu gostiju.

U Zvorniku nije bilo pobjednika, a sve je riješeno u prvom poluvremenu. Senegalac Sekuba Diata doveo je goste u vođstvo, a par minuta kasnije Damir Memović izjednačio je na 1:1. U nastavku meča tempo igre je opao, pa gledaoci do kraja susreta nisu vidjeli golove.

Izvor: MONDO/Samir Cacan U derbiju kola na "Otoci", Olimpik i Široki Brijeg odigrali su meč bez golova.

Posljednja dva meča ovog kola na programu su u nedjelju. Mladost u Bijeljini dočekuje Željezničar, dok u Banjaluci igraju Borac i Sloboda.