Nastavljena tradicija, Igokea - Zadar 4:0!

Šampion BiH prekinuo seriju Zadrana od četiri uzastopna trijumfa i slavio u 14. kolu ABA lige. Košarkaši Zadra ni iz četvrtog pokušaja nisu uspjeli da pobijede Igokeu u gostima. Aleksandrovčani upisali ubjedljiv trijumf 71:56.

Prvi put od februara, košarkaši Igokee upisali su dvije pobjede u nizu u ABA ligi.

Igokea je u 11. kolu ABA lige savladala Zadar i tako hrvatskom timu nanijela prvi poraz nakon četiri uzastopna trijumfa u regionalnoj ligi.

IGOKEA - ZADAR 71:56 (19:13, 18:19, 15:9, 19:5)

STATISTIKA

IGOKEA: Torlak 5 (4 sk), Jorović 6 (6 sk, 4 as), Knežević, Milošević, Radukić, Drenovac 8, Bunić 4 (4 sk), Katnić 8 (2 as), Zlovarić 5 (3 sk), Džons (3 sk, 6 as, 3 ukl), Dragojević 14 (4 sk), Živanović 10.

ZADAR: Segarić 3 (4 sk, 4 as), Ivanov 14 (4 sk), Kraljević 9 (6 sk), Šango, Sobin 8 (5 sk, 3 ukl), Širko 3, Špaleta 2, Ramljak 3, Bošnjak 9 (4 sk), Florens 5 (4 as), Jurica.

Oko 1.000 gledalaca u dvorani u Laktašima moglo je da uživa u kvalitetnoj predstavi koju su priredili dva tima.

Aleksandrovčani su i u četvrtom međusobnom odmjeravanju snaga nadigrali Zadar na svom terenu i napravili dobru uvertiru pred težak meč u 15. kolu, kada gostuju Budućnosti.

Odlična odbrana vodila je tim Željka Lukajića do petog ovosezonskog trijumfa, a drugog uzastopnog. Najviše se ta čvrstina defanzivne linije vidjela u trećoj dionici meča, kada su Zadrani limitirani na svega devet poena.

Ipak, i sjajan šut za tri poena 12/36 olakšao je Igokei put do pobjede.

Nikola Dragović sa 14 poena bio je najefikasniji u sastavu domaćih, Stefan Živanović postigao je 11, a Džonatan Džons poen manje. Kod Zadra jedino je Ive Ivanov bio dvocifren sa 14 poena.

MZT Skoplje - Mega Leks 20.00

TABELA: Zvezda 13-0, Budućnost 11-2, Cedevita 10-4, Olimpija 8-6, Cibona 8-6, Partizan 7-7, Mega 6-7, Krka 6-8, Zadar 6-8, Solnok 6-8, Igokea 5-9, Metalac 4-9, MZT 4-9, Levski 1-12.

TOK UTAKMICE:

ČETVRTA ČETVRTINA

Košarkaše Igokee nastavio je da "sluša" šut i u posljednjem kvartalu susreta. Ređali su se dalekometni šutevi, odbrana je bila na visinu zadatka, pa su domaći igrači uspijevali da održe prednost, a pred kraj i da je uvećaju.

Sjajnom igrom raspoloženi Dragović je "uništio" sve nade Zadrana da mogu do prvog trijumfa u gostima protiv Igokee. U potpunosti se raspala igra gostiju u četvrtoj četvrtini. U 37. minutu na semaforu je stajalo rekordnih "plus 18", 66:48.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja. Rutinski su domaćini priveli meč kraju i trijumfovali 71:56.

TREĆA ČETVRTINA

Dobra odbrana Igokee u trećoj dionici meča uslovila je da se vođstvo Aleksandrovčane povećava iz minuta u mint. Svojom trećom trojkom Dragović je u 28. minutu prvi put donio dvocifrenu prednost, 47:37, da bi Drenovac poenom sa penala postavio konačan rezultat treće četvrtine 52:41.

Zanimljivo je da je Igokeu služio šut i za dva i za tri poena, ali su slobodna bacanja bila "rak rana". Domaći tim šutirao je šest od 11 penale, ali je loša igra Zadrana (samo devet poena za 10 minuta) omogućila Aleksandrovčanima da mirno uđu u odlučujući period meča.

DRUGA ČETVRTINA

Istim oružjem uzvratili su Zadrani na početku druge dionice. Trojkama Domagoja Bošnjaka i Marka Ramljaka gosti su stigli do egala 21:21 za nešto više od dva minuta. Tajm-aut nije pomogao izabranicima Željka Lukajića, jer se serija hrvatskog tima produžila na dvanaest poena, pa su sa 13:21, stigli do 25:21.

Igokea je u drugoj četvrtini za pet minuta postigla samo četiri poena. Stao je šut za tri poena. Poslije četiri pogođene u prvom periodu, uslijedilo je šest uzastopnih promašaja, prije nego što je Dušan Katnić konačno pogodio i vratio prednost domaćim 28:27 u 18. minutu.

Nastavile su ekipe da poentiraju u serijama. Nakon trojke Katnića, Đorđe Drenovac i Džons pogodili su još dvije, ukupno sedam, za "plus pet" 34:29 minut prije velikog odmora. Uzvratio je Džejms Brajan Florens, a da prvo poluvrijeme završi u znaku dalekometnih šuteva, pobrinuo se Katnić svojom drugom, a za Igokeu osmom trojkom za 37:32 nakon prvog dijela igre.

PRVA ČETVRTINA

Početno vođstvo na utakmici 2:0 Zadar je držao puna dva minuta, kada su košarkaši Igokee konačno uspjeli da postignu koš i izjednače na 2:2.

Uslijedila su četiri vezana poena gostiju, nakon čega je Igokea prvo preko Petra Torlaka, a zatim trojkama istog igrača, Stefana Živanovića i Nikole Dragovića, a onda i Džonatana Džonsa uvezala 13 poena i došla na devet poena prednosti 15:6.

Sjajno je služio domaće košarkaše šut za tri poena (4/8). Živanović je pogodio još jednom van linije 6.25, a do kraja prve četvrtine "igosi" su zadržali prednost i na prvi odmor otišli sa 19:13.