Zlato za kadete BiH!

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Španijom u finalu osvojila je zlatnu medalju na Evropskoj olimpijadi mladih (EYOF) u gruzijskom Tbilisiju!

Sjajni dječaci napravili su još jedan veliki rezultat i pokazali svima da BiH čeka svjetla košarkaška budućnost.

POVEZANE VIJESTI

Konačan rezultat finala glasio je 89:79 za "zmajiće".

Nakon prve četvrtine BiH je imala četiri poena prednosti (23:19), da bi u drugoj dionici briljirao fantastični Sani Čampara, koji je sa četiri uzastpopne trojke odveo "zmajiće" do +11 na poluvremenu (50:39).

Međutim, Španci se nisu predavali i u trećem kvartalu su bili bolji i smanjili na samo četiri pogotka minusa, pa se u posljednjih i odlučujućih 10 minuta ušlo rezultatom 73:61.

Ipak, tim selektora Josipa Pandže uspio je da zadrži vođstvo do kraja i okiti se najsjajnijom medaljom!

Bravo!

Mladi košarkaš BiH Emir Čerkezović je poslije finala naglasio da je utakmica bila izuzetno teška.

"Bilo je vrlo teško ali smo se držali zajedno do samog kraja utakmice, čak i u momentima kada nam nije išlo. I to je bio ključ našeg uspjeha", rekao je Čerkezović.

Istakao je kako pobjedu u finalu protiv Španije "posvećuju ljudima u BiH koji prate mlade bh. košarkaše".

"Ova titula na prvenstvu je prvenstveno za ljude iz BiH bez kojih ovo ne bi mogli ostvariti. Hvala svima koji su nas podržavali tokom cijele olimpijade", kazao je ovaj mladi košarkaš.

Na kraju je dodao kako su još jednom pokazali da BiH ima mnogo talentovanih sportista koji bi uz podršku države ostvarivali vrhunske rezultate i na najbolji način predstavljali zemlju.

Prije vršnjaka iz "crvene furije", kadeti BiH su u polufinalu pobijedili reprezentaciju Njemačke sa 80:70.

Delegacija BiH se iz Tbilisija vraća u nedjelju letom preko Istanbula, a u Sarajevu treba da sleti u 10.40 sati.