PLBIH: Vitez srušio lidera, Sloboda na vrhu

Tuzlanska Sloboda iskoristila kiks Zrinjskog u Vitezu i pobjedom nad Olimpicom preuzela vrh tabele.

PLBiH: Sloboda na vrhu Izvor: MONDO/Ilustracija
Izvor: MONDO/Ilustracija

Smjena na vrhu poslije 11. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski više nije na vrhu! “Plemići” su poraženi u Vitezu minimalnim rezultatom i morali su da prepuste lidersku poziciju.

Branko Karačić na najbolji mogući način iskoristio je ono što zna o svom bivšem klubu, ekipi Zrinjskog, i vodio je svoju ekipu do pobjede, četvrte u sezoni.

Gol odluke postigao je nekadašnji igrač Borca Borislav Pilipović, koji se u 29. minutu našao u napadačkoj ulozi i o odlično obavio – poslije prodora precizno je šutirao i donio svom timu sva tri boda.

Vrlo zanimljiv meč viđen je u Tuzli gdje je Sloboda savladala Olimpik 2:1 i poslije dugo vremena našla se na vrhu premijerligaške tabele.

Domaćin je poveo u 13. minutu preko Veselinovića, ali radost je trajala osam minuta. Stefan je u 21. minutu pogodio za izjednačenje što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Dosta uzbuđenja viđeno je i u nastavku, a poslije desetak minuta igre Stjepanović je završio vrlo lijepu akciju Slobode. Dobio je povratnu loptu s desene strane i šutirao u donji desni ugao Olimpicovog gola za 2:1.

Sloboda je napadala, a priliku da povisi prednost propustio je Mehmedagić u 62. minutu kada je šutirao glavom poslije kornera, ali je golman gostiju odbranio.

Posljednjih 15 minuta Tuzlaci su igrali sa igračem manje, pošto je Sarić isključen zbog udaranja protivnika laktom. Publika u Zenici ispratila je ovu odluku sa mnogo zvižduka smatrajući da je ona prestroga.

Do kraja utakmice ipak nije bilo promjena pa je Sloboda stigla do šeste pobjede u sezoni.

Čak šest golova viđeno je na Kamberovića polju gdje je Mladost Doboj Kakanj slavila 4:2 u duelu sa Drinom.

Dva puta Zvorničani su stizali rezultat, ali su poklekli u finišu, a junak domaćih je Kovač koji je psotigao posljednja dva gola za pobjedu.

Čelik je poslije prvih 45 minuta duela sa Radnikom u Bijeljini imao tri boda u džepu, jer je vodio golom Selimovića u 24. minutu, ali su domaći fudbaleri u nastavku napravili potpuni preokret.

Prvo je Hodžić u 63. izjednačio, da bi Obradović deset minuta prije kraja pogodio iz penala za potpuni preokret.

Nakon 11 kola Radnik zauzima odlično četvrto mjesto, dok je čelik dvije stepenice niže.

Na samom dnu ostao je Velež koji se dugo držao na svom trenu protiv Travnika, ali su “veziri” golom u 71. minutu ipak osvojili sva tri boda u Mostaru.