KUP BIH: Željezničar preko Borca do polufinala

Banjalučki Borac u finišu meča na Grbavici izjednačio, ali je Željezničar golom u 93. minutu stigao do pobjede 2:1.

KUP BIH: Željezničar - Borac 2:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Željezničar je u posljednjem meču četvrtfinala Kupa BiH na Grbavici savladao Borac rezultatom 2:1 i izborio plasman u polufinale.

Ekipa Edisa Mulalića rutinski je sačuvala prednost od 2:0 iz prvog meča odigranog u Banjaluci i nastavila pohod ka rekordnom šestom trofeju namijenjenom pobjednikunajmasovnijeg takmičenja.

Željezničar je kontrolisao utakmicu i do samog finiša imao vođstvo 1:0 do kojeg je stigao već u šestom minutu. Pogodak za Željezničar postigao je Miroslav Stevanović poslije sjajne kontre kojoj je prethodila neuspješna kombinacija Borčevih igrača kod slobodnjaka.

Fudbaleri Borca imali su dobru priliku pred golom Kjosevskog, međutim, umjesto direktnog ubacivanja u šesnaesterac odlučili su se za kombinaciju i to je bio pogrešan potez. Igrači u bijelim dresovima su se spetljali i sjevnuo je kontranapadiz kojeg je Stevanović postigao svoj prvenac u dresu Željezničara.

Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnih 1:0, a na početku drugog dijela Željezničar je mogao do drugog gola. Poslije dobrog prodora Memije imali su "plavi" tri vezana kornera, ali odbrana Borca je bila na visini zadatka.

Borac je do gola stigao dve minute prije kraja kada je Marjanović pogodio, međutim Željezničar u sudijskoj nadoknadi ipak dolazi do pobjede preko Đermanovića.

Željezničar se tako pridružio Slobodi, Radniku i Širokom Brijegu koji su ranije izborili plasman u polufinale Kupa BiH.

TOK MEČA:

Kraj utakmice

'90+3 GOOOOL! Željezničar je poveo 2:1 preko Đermanovića

'88 GOOOOL! Borac je izjednačio! Strelac je Lazar Marjanović, koji je dobro ispratio centaršut s desne strane i matirao Kjosevskog.

'82 Navijači Borca napuštaju stadion

'68 Najbolja prilika za Borac u drugom poluvremenu. Dobar prodor po lijevoj strani i ulazak u šesnaesterac, međutim centaršut je izblokiran

'64 Halvadžić je imao dobru priliku poslije kombinacije sa Đermanović, ali njegov šut je djelomično izblokiran i Ružić hvata loptu

'55 Slobodan udarac za Željezničar sa 20-ak metara od gola. Blagojević je pogodio živi zid

'54 Memija je dobro prošao u šesnaesterac i izborio korner. Opasnost za gol Ružića, novi korner. U nastavku akcije još jedan udarac iz ugla za domaćina.

49' Ubacivanje u šesnaesterac Borca, ali odbrana otklanja opasnost

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvih 45 minuta na Grbavici

Velika borba na sredini terena, ali bez prilika pred golom Ružića i Kjosevskog

21' Napadač Borca Vladimir Đilas dobija žuti karton zbog prigovora nakon što nije dosuđen faul nad njim

20' Ružić je siguran poslije ubacivanja sa desne strane i šuta glavom jednog igrača Željezničara

18' Dobra akcija Borca, na kraju Kjosevski ipak brani

15' Obećavajuća akcija Borca, međutim ubacivanje je bilo previsoko za Predragovića

11' Đermanović u odličnoj prilici, ali šutira preko gola Ružića

6' - GOOOOL! Željezničar vodi. Stevanović je pogodio poslije odlične kontre plavih.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Borac je  imao slobodan udarac, pokušali su da izvedu uigranu akciju, ali su pogriješili i sjevnula je kontra iz koje je Željezničar došao do pogotka.

Milosavljev je nakratko morao da napusti teren zbog povrede, ali vratio se u igru

Borac ima podršku svojih vjernih navijača, popularnih Lešinara, koji su na tribinama Grbavice

Počeo je meč na Grbavici

SASTAVI:

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Memija, Kramarić, Zolotić, Blagojević, Đermanović, Bogićević, Beganović, Hodžurda, Stevanović.

BORAC: Vidović, Milosavljev, Ristovski, Predragović, Raspudić, Rajović, Savić, Prljević, Đilas, Marjanović.

Prvi duel završen je pobjedom Željezničara 2:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci, pa Sarajlije imaju mnogo veće šanse da postanu posljednji polufinalista Kupa BiH.

Prije Željezničara polufinale su izborili Sloboda, Radnik i Široki Brijeg.

U ekipi Željezničara nema Bekrića koji je za razliku od prošlog meča u Banjaluci ovaj put na klupi, dok su Kosorić i Tijago povrijeđeni.

U ekipi Borca vratio se Boris Raspudić koji je bio suspendovan, a Borče Sredojević je malo “promiješao karte” odmarajući neke igrače za nastavak sezone u Premijer ligi BiH.