Borac do boda sa igračem manje

Čelik je bio nadomak trijumfa protiv Borca na Gradskom stadionu, prvog od 2003. godine, ali su Banjalučani sa igračem manje u pretposljednjem minutu meča uspjeli doći do boda.

Borac Čelik 1:1 25. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO

Borac i Čelik podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Banjaluci odigravši 1:1 i 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći fudbaleri svakako ne mogu biti zadovoljni samo jednim osvojenim bodom, s obzirom da su očekivali kompletan plijen, ali kada se u obzir uzme činjenica da su do njega došli u 89. minutu, i to sa igračem manje, onda četa Borčeta Sredojevića mora da se zadovolji ovakvim ishodom.

BORAC - ČELIK 1:1
/Radinović 89 - Karić 31/

BORAC: Ružić, Kiso, Ristovski, Jović (od 29. Redžić), Raspudić (od 67. Dujković), Škorić, Bečelić, Đokić, Radinović, Đilas, Maletić. Trener: Borče Sredojević.

ČELIK: A. Adilović, Grahovac (od 90. Ajan), Kazazić, Bajraktarević, Karić (od 88. H. Adilović), Dedić, Kojić, Popović, Bureković, Pezer, Hećo. Trener: Elvedin Beganović.

Iako su domaći igrači bili konkretniji, Čelik je iz prve prave prilike stekao prednost. Mahir Karić u 31. minutu primio je jednu dubinsku loptu, izašao pred nesigurnog golmana Borca Branislava Ružića i lijepim lob udarcem ga matirao.

Pokušavali su crveno-plavi stići do izjednačenja do odmora, ali je prvo poluvrijeme završeno u korist gostiju.

Kada se očekivao još veći pritisak ka golu Adija Adilovića, defanzivac Borca Željko Đokić napravio je glupost, pokoškao se sa gostujućim igračima, a sudija Dragan Skakić iz Gradiške pokazao mu je crveni karton i put u svlačionicu.

Tim Borčeta Sredojevića, uprkos igračkom deficitu, nastavio je sa atacima, ali takva igra nije donijela ništa sem par prilika, koji domaći nisu znali da pretvore u pogodak, odnosno izjednačenje.

U samom finišu Čelik je preko Vladimira Grahovca mogao i do drugog gola, ali je on samo pogodio stativu.

Kazna je ekspresno uslijedila na suprotnoj strani. Uglješa Radinović odigrao je dupli pas sa Darkom Maletićem, a onda postigao izjednačujući pogodak, za bod kojim Borac zadržava kakve-takve šanse u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Zeničani nisu uspjeli da prekinu negativnu tradiciju u Banjaluci, s obzirom da na Gradskom stadionu nisu slavili od 8. marta 2003. godine, odnosno prvog meča Borca i Čelika u Premijer ligi BiH. Banjalučani su na 11 mečeva upisali osam pobjeda, dok su tri susreta okončana remijem.

IZ MINUTA U MINUT:

20:54 Kraj utakmice.

20:48 GOOOL!!! Uglješa Radinović pogađa za 1:1.

Borac v Čelik 1:1by redakcija1

20:45 Najbolja šansa za goste, ali Vladimir Grahovac pogađa okvir gola.

20:41 Pokušava i Darko Maletić, ali njegov šut brani Adilović. Manje od deset minuta do kraja.

20:38 Srđan Bečelić nije uspio da iskoristi dobru priliku, šutirao je pored gola.

20:35 Bliži se kraj meča u Banjaluci. Čelik i dalje vodi, dok Borac sa igračem manje teško ugrožava gol Adilovića.

20:27 Ponovo problemi sa povredama za domaće. Borisa Raspudića zamijenio je Miloš Dujković.

20:20 Borac od 55. minuta igra sa igračem manje. Isključen je Željko Đokić.

Defanzivac crveno-plavih sukobio se sa gostujućim fudbalerima, a nakon što se gužva smirila, sudija Skakić poslao ga je u svlačionicu.

20:05 Nastavljen je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci.

19:50 Kraj prvog poluvremena. Fudbaleri Čelika na odmor odlaze sa golom prednosti.

19:40 Prva javna opomena na meču. Žuti karton zaradio je igrač gostiju Dženan Bureković.

19:31 GOOOL!!! Čelik vodi u Banjaluci. Iz prve prave prilike gosti dolaze do prednosti. Strijelac je Mahir Karić, koji je primio jednu dubinsku loptu i lobovao neodlučnog golmana Borca Branislava Ružića.

Borac-Čelik 0:1by redakcija1

19:30 Problemi za domaće. Teren je zbog povrede napustio Toni Jović. Umjesto njega Borče Sredojević odlučio je da uvede Ajdina Redžića.

19:29 Ponovo prijeti Borac, sada nakon prekida, ali Boris Raspudić je neprecizan.

19:25 Konačno šansa! Uglješa Radinović sjajno je šutirao, ali se istakao golman Zeničana Adi Adilović. Prvi šut u okvir gola nakon 25 minuta.

19:17 Ništa konrektno za sada ne dešava se u duelu Borca i Čelika.

19:10 Desetak minuta igre na Gradskom stadionu. Nema većih uzbuđenja.

19:00 Arbitar Dragan Skakić dao je znak za početak susreta.

Izvor: MONDO