Musa i "zmajići" vratili dug Španiji

Kadetska selekcija Bosne i Hercegovine se u Vitezu revanširala Špancima za poraz u prvom prijateljskom meču u Sarajevu.

U-17: BiH - Španija 79:67  Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon što su u Skenderiji ispustili "crvenu furiju", izabranici Josipa Pandže su u Vitezu vratili dug vršnjacima iz Španije u drugoj prijateljskoj utakmici koja će poslužiti objema ekipa kao pripremni duel za predstojeći Mundobasket u španskoj Saragosi.

BiH - Španija 79:67 (20:24, 16:16, 23:16, 20:11).

"Zmajići" su do poluvremena bili u "egalu" sa Špancima, a na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od "plus četiri" (36:40).

Do ulaska u odlučujući četvrtinu Džanan Musa i ekipa su okrenuli rezultat u svoju korist i imali vođstvo od tri koša (59:56), ali za razliku od susreta u Sarajevu, tek tada su zagrizli jače i s "kamatom" od "+12" vratili Špancima za poraz.

Po običaju najbolji u taboru BiH bio je Musa sa 26 poena, Emir Čerkezović je ubacio 15, dva manje na konto je upisao Sani Čampara, a Aljoša Janković 11 koševa.