Bravo! Sjajni Džumhur pobijedio Vavrinku!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur savladao je u utorak u Dubaiju branioca trofeja i trećeg reketa svijeta Stanislasa Vavrinku rezultatom 2:0 u setovima 7:6, 6:3.

Mladi Sarajlija je loše otvorio meč i dozvolio Švajcarcu da mu oduzme servis i povede sa 2:0 u prvom setu, međutim, ribrejk je napravio u sedmom gemu i vratio stvari na početak.

S obzirom da su obojica igrača ljubomorno čuvali svoje servise, odluka je morala da padne u taj-brejku u kojem se bolje snašao Džumhur i riješio set rezultatom 7:4 (7:6).

U drugom setu, Damir je osvojio brejk u četvrtom gemu i poveo sa 3:1, da bi potom eskpresno povezao još dva gema i stekao priliku da servira za najveću pobjedu u karijeri.

Tada je zadrhtala ruka, 77. igraču na ATP listi, pa je Vavrinka uspio da vrati jedan brejk - 5:2 i potom na svoj servis smanji na 5:3.

Džumhur je ponovo servirao za pobjedu protiv trećeg igrača svijeta i branioca trofeja u Dubaiju!

Drugu šansu nije propustio i za ukupno sat i 13 minuta velike borbe prošao u narednu rundu takmičenja.

U drugom kolu ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju, Džumhur će odmjeriti snage sa Špancem Marselom Granoljersom, koji je na startu takmičenja u dva seta nadigrao Jiržija Veselog (6:3, 6:2).

Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2.85 miliona dolara.