Damiru 144.000 dolara i renking karijere (FOTO)

Uspješni nastupi na Vinston Sejlemu i US Openu, najboljem bh. teniseru donijeli su najbolji plasman u karijeri, ali mu i dodatno napunili džepove.

Damir Džumhur polako, ali sigurno, bliži se ostvarenju svog sna - plasmanu u TOP 50 tenisera na ATP listi.

Na tom putu u dobroj mjeri pomogao mu je plasman u prvo ATP finale u Vinston Salemu, gdje je poražen od Roberta Bautiste Ahuta 4:6, 4:6, a dobro formu potvrdio je i na US Openu.

Ipak, prvi reket BiH nije uspio prvi put u karijeri da se plasira u četvrto kolo jednog Gren slem turnira. Zaustavio ga je Rus Andrej Rubljev, koji je sinoć nakon skoro tri sata igre slavio 6:4, 6:4, 5:7, 6:4.

Uprkos neuspjehu u duelu sa ruskim teniserom, Džumhur je osvojio dovoljan broj bodova za napredak na ATP listi. Od ponedjeljka će biti 55. teniser svijeta!

Osim dva pomenuta turnira, poprilično uspješan bio je u Dominikanskoj Republici, gdje je igrao finale Santo Dominga, te Meksiku, gdje je zaustavljen u polufinalu turnira u Los Kabosu.

Na Otvorenom prvenstvu SAD plasmanom u treće kolo zaradio je 144.000 dolara, tako da će sigurno zadovoljan napustiti tlo Sjeverne Amerike.