Igokea izgubila "triler" u Laktašima!

Igralo se "u serijima" u Laktašima, smjenjivali su se u vođstvu Partizan i Igokea, ali su crno-bijeli na kraju dobili na iskustvo Novice Veličkovića i probuđenog Vilijamsa-Gosa koji je prije posljednjeg minuta igrao loš meč - 67:74!

ABA-Liga-16.-kolo-Igokea-Partizan Izvor: MN PRESS

Važna pobjeda Partizana u uzbudljivom meču protiv Igokee!

Dva tima su u oktobru odigrala specifičan duel u kome je "sve ulazilo" (221 poen), a u revanšu u Laktašima znatno drugačija utakmice - dvije ekipe nije služio šut, igralo se "u serijama", a na kraju je presudilo iskustvo Veličkovića i hladnokrvnost Vilijams-Gosa.

Kapiten Partizana je napravio loš faul na šutu za tri poena i Igokea je izjednačila (65:65), ali nakon toga je izbacio povratni pas za Gosa koji je pogodio trojku, pa je Veličković nakon odlične odbrane i sam stigao do poena za slobodnih bacanja. Amerikanac je još dva puta do kraja meča imao "penale" i nije promašio uprkos skromnom meču do tada.

Novica Veličković je meč u kom je Partizan stigao do osme pobjede i napravio krupan korak u borbi za plej-of postigao 25 poena, dok je Gos dodao 16.

IGOKEA - PARTIZAN 67:74 (15:15, 23:19, 7:22, 22:18)

Nakon "egal" prve četvrtine Igokea je napravila prvu od tri velike serije na ovom meču (14:0), kada se razigrao Malkom Li i kažnjavao loše reakcije Partizana u odbrani, dok je napad djelovao zbunjeno na Bajićevu promjenu odbrane kada je njegova ekipa zaigrala "zonu".

Važan detalj bila je i blokada Vanje Marinkovića koji je spriječio i "jaču" seriju Igokee, a upravo nakon toga uzvratio je Gos i upisao poene za Partizan nakon mnogo vremena.

Crno-bijeli su ipak mnogo bolje ušli u treću četvrtinu u kojoj su rivalu dopustili da postigne svega sedam poena, a kreatori tog preokreta (16:0) bili su Novica Veličković i Đoko Šalić koji je pogađao sa poludistance.

Igokea je bila bez poena gotovo osam minuta, ali je na tri minuta do kraja napravila novu seriju (8:0) kojoj je kumovao potpuno nelogičan potez Đorđa Gagića.

Povratnik u redove Partizana, koji je do tog momenta odigrao odličan meč i zabilježio 11 poena, iznervirao se nakon dosuđenog petog faula, bio kažnjen i tehničkom, a Rikić (15p) i Radivojević (12p) povukli su Igokeu.

Tada su se ipak istakli Vilijams-Gos i Novica Veličković i odbili napad Igokee.

Partizanu je ovo osma pobjeda u ABA Ligi (8-8), dok Igokea ostaje na šest (6-8).

IGOKEA:
Ponjavić, Artis 2p, Li 10p, 3izg, Glogovac 1p, Milošević 2p, 3sk, Jevtović, Radivojević 12p, 6as, Ljubičić 14p, 13sk, 4as, Šibalić 11p, Rikić 15p, 7sk.

PARTIZAN:
Vilijams-Gos 16p, 6sk, 6as, Aranitović 8p, 8sk, Marinković 3p, 2sk, 2as, 3ukr, Tanasković, Veličković 25p, 3sk, 3as, 2ukr, Gavrilović 3p, Andrić 2p, Gagić 11p, 3sk, 3izg, Šalić 6p.

IZ MINUTA U MINUT:

40' - Radivojević probija, ali Gos još jednom hladnokrvan sa penala. KRAJ - 67:74!

40' -
Ljubičić promašuje iz prodora, pa Gos stavlja tačku na kraj meča - 65:72.

40' -
Dobra odbrana Veličkovića, pa onda faul nad njim za 2/2 - 65:70!

39' - Vilijams-Gos, trojka sa vrha kapice, u kakvom trenutku - 65:68!

39' - Veličković nasjeda na fintu Šibalića na šutu za tri - faul! Pogađa sva tri za 11. poen. Izjednačenje! - 65:65.

38' -
Prekida ovu seriju Novica Veličković sa "penala" - oba je pogodio, ali onda se Radivojević prošetao pored Šalića - 62:65.

38' - Loš faul Šalić na "Iskakanju", ali Radivojević tek 1/2. 8:0 Igokee... - 60:63.

37' -
Vilijams-Gos igra loš meč (3/15), pa pravi faul nad Ljubičićem koji je i pogodio polaganje. Tajm-aut Partizan - 59:63.

37' -
Rikić pogađa svoje "penale", ne i Radivojević, ali se odužio prodorom - 56:63.

36' - I opet Veličković koji je u ritmu, ali Gagić pravi petu ličnu, pa tehničku! - 52:63.

36' - Četvrta lična i Gagiću nakon 19. poena Veličkovića - 52:61.

35' -
Ne služi šut Gosa večeras, ali poslije nekog vremena pogađa penale, Rikić održava Igokeu u utakmici, ali i Gagić je precizan sa "penala" - 52:59.

32' -
Trojka Šibalića prekida seriju Partizana - 48:56.

31' -
Igokea nastavlja da igra haotično, sedam minuta su bez poena, Andrić promašuje trojku iako je bio sam - 45:56.

- TREĆA ČETVRTINA -

30' - Konačno se upisuje i Vanja Marinković, trojka za seriju 16:0 - 45:56.

29' - Serija Partizana traje, Veličković (17) i Šalić dva puta sa poludistance - 45:53.

27' - I trojka kapitena Partizana, opet preokret - 45:47.

27' -
Veličković fintom pravi poziciju za lako polaganje, pa četvrti faul Mihajla Andrić - 45:44.

26' -
Šalić i Andrić se snalaze pored Miloševića, loptu uzima Aranitović i lako dolazi do polaganja. Sada dopuštena mnogo čvršća igra - 45:42.

24' -
Prošetao se Ljubičić kroz reket Partizana za 11. poen, a nakon sudara Lija i Šibalića Partizan ima veliku šansu da uhvati priključak, ali Gagić pravi faul u napadu, treći - 45:40.

23' -
Sjajno prolazi Veličković u kontri, pa promašuje trojku - 43:40.

22' -
Na dugu dvojku Gagića odgovara Li - drugom trojkom - 43:38.

21' -
Andrić "otvara" drugo poluvrijeme poenima, hvata važan defanzivan skok, ali su se onda njegovi saigrači ispromašivali pod košem što kažnjava Ljubičić "coast to coast" poenima - 40:36.

IGOEKA:
Ponjavić, Artis 2p, Li 7p, 3sk, Glogovac 1p, Milošević 2p, Jevtović, Radivojević 5p, 3f, Ljubičić 7p, 5sk, 2as, Šibalić 5p, Rikić 9p, 4sk.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 7p, 3sk, 2as, Aranitović 6p, 2sk, Marinković 0/5, 2sk i 2 ukr, Veličković 8p, 2sk, 2as, Gavrilović 3p, Andrić 3f, Gagić 8p, 3izg, Šalić 2p.

- DRUGA ČETVRTINA -

20' -
Šibalić "izmišlja poene" sa poludistance, a onda loš faul Ljubičića nad Veličkovićem koji koristi slobodna bacanja i dolazi do svog osmog poena. Kraj poluvremena - 38:34.

20' -
Potez meča Marinkovića za sada! Pogodio je prvo Ljubičić u kontri, na pragu toga bio je i Li, ali kakva blokada Vanje Marinkovića koja zaustavlja Amerikanca i daje "energiju" Partizanu koji preko Gosa prekida seriju - 36:32.

19' - Ljubičić za Rikića, lako pored Gagića, novi tajm-aut Partizana. Serija 12:0! Sve se promijenilo kada je Igokea zaigrala "zonu" - 34:30.

18' -
Razigrao se Li, 10:0 serija Igokee, prodor i trojka Faul Veličkovića, drugi, u napadu. Tri sada ima Vuk Radivojević koga mijenja Ponjavić za ostatak poluvremena - 32:30.

17' -
Promašaj Aranitovića iz ugla, pa Li u kontri "tera" Čanka na tajm-aut - 27:30.

17' -
Ljubičić i Radivojević pogađaju "penale" za Igokeu, ali vratio se Vilijams-Gos i pogodio trojku, druga Partizanova - 24:30.

15' -
Rikić pogađa pored Gagića, pa Partizanov centar pravi faul u napadu - 20:27.

15' -
Samo poen Rikića sa penala, nije bilo nesportskog faula Aranitovića, utvrđeno je pregledom snimka, ali je potom sviran za Partizan kada je upravo "Sanija" na polovini terena povukao Vuk Radivojević. I bacanja i zakucavanje Gagića! - 18:27.

14' -
Šalić precizniji ovoga puta sa penala, a dobrom odbranom i poenima Aranitovića (4), Partizan "ponavlja" onih "+6" sa početka meča. Tajm-aut Bajić - 17:23.

13' -
Aranitović se upisuje sa bacanja, pa prvi poeni Artisa u dresu Igokee - 17:19.

12' -
Promašaji Lija, Tanaskovića i Andrića za tri, pa blokade dvojice prvopomenutih, i onda poeni Veličkovića "iz šake" - 15:17.

Izvor: MONDO/Žarko Marković

- PRVA ČETVRTINA -

10' -
Pogodio je prvi svoj šut i Najdžel Vilijams-Gos, pa nakon serije driblinga pronašao Šalića koji promašuje, ali, srećom po njega, dobija faul. Ipak - promašio je oba slobodna bacanja, a Glogovac promašuje šut u posljednjoj sekundi - 15:15.

9' -
"Teška ruka", pa koraci Šalića, Glogovac "okreće" Tanaskovića i dobija faul i koristi samo jedno bacanje - 15:13.

8' -
Milošević hvata skok nakon promašaja Šibalića i dovodi Igokeu u prvo vođstvo - 14:13.

7' -
Konfuziju Partizana zaustavlja Novica Veličković karakterističnim driblingom. Aranitović mijenja Marinkovića. Sa bacanja pogađa i Rikić (4) - 12:13.

6' -
Roling Ljubičića pored Gosa nakon promašaja Veličkovića. Na liniji i Radivojević koga je faulirao Gos - 2/2. Na parketu Šalić umjesto umornog Gagića - 10:11.

5' -
Gagić u glavnoj ulozi za sada. Nakon što je bio tri sekunde u reketu, sada se dobro zagradio i izborio slobodna bacanja i sada ima šest poena. Strahinja Gavrilović bilježi prvu ličnu grešku i šalje Ljubičića na liniju za sl. bacanja, ali on pogađa samo jednom - 6:11.

3' -
Igra se brzo, Rikić na polaganju, pa Veličković iz ofanzivnog skoka - 5:9.

2'
- Šibalić neprecizan iz lijevog, pa jeste iz desnog kornera, Gavrilović odgovara trojkom - 3:7.

1'
- Lopta odmah na Gagića, a on pogađa uz kontakt, pa potom izgubljena lopta Vuka Radivojevića i novi napad na posljednje Partizanovo pojačanje - 0:4.

IGOKEA: Radivojević, Ljubičić, Milošević, Šibalić i Rikić.
PARTIZAN: Vilijams-Gos, Marinković, Gavrilović, Veličković i Gagić.

N A J A V A

Spektakularnu utakmicu odigrali su Partizan i Igokea u oktobru kada su crno-bijeli slavili 117:104, ali od tada se u oba tima dosta stvari promijenilo...

Trener Nenad Čanak za današnje gostovanje ne može da računa na Patrika Milera koji je napustio redove crno-bijelih i pojačao Gazijantep, i njegova zamjena se još uvijek čeka, dok je Dragan Bajić obećao "revanš" svom današnjem rivalu za poraz od prije tri mjeseca.

Predstojeća utakmica veoma je važna za oba tima ukoliko žele da ostanu u konkurenciju za TOP4, a trenutno je Partizan uspješniji za jedan trijumf (7-8).

Utakmicu sude Saša Bukl, Igor Dragojević i Marko Juras.