Krupa mislima u finalu Kupa BiH, debakl na Pecari!

Najubjedljiviji poraz ekipe Slobodana Starčevića u Premijer ligi BiH.

Fudbaleri Krupe pretrpjeli su na "Pecari" najubjedljiviji poraz otkako se takmiče u Premijer ligi BiH.

Široki Brijeg slavio je pred svojim navijačima ubjedljivo 5:0, a domaći su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, kada su postigli čak četiri gola.

ŠIROKI BRIJEG - KRUPA 5:0 (4:0)

Očigledno su izabranici Slobodana Starčevića mislima već bili u finalu Kupa BiH, gdje će igrati dvomeč sa Željezničarom.

Izdržali su Krupljani do sredine prvog poluvremena, a onda su razigrani domaćini za nešto više od 60 sekundi postigli dva gola.

Prvo je mrežu Nevresa Fejzića zatresao Bernardo Matić, i to nakon veoma dobre odbrane Krupinog golmana i "odbijanca", da bi na 2:0 povisio Dražen Bagarić, iskoristivši asistenciju Ivana Barabana.

Nezadovoljan igrom svog tima, Starčević je već nakon pola sata igre izvršio dvostruku izmjenu. Indisponirane Aleksandra Vukotića i Petra Banovića zamijenili su Stefan Savić i Stefan Dabić, ali ni to nije pomoglo.

Širokobriježani su u 39. minutu postigli i treći gol, a strijelac je ponovo bio Matić, da bi konačnih 4:0 nakon prvog dijela igre postavio Josip Ćorić u 44. minutu.

U nastavku, domaći tim "povukao je ručnu", postigao još samo jedan pogodak, preko Stjepana Lončara, za više nego ubjedljiv trijumf.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Peko, Baraban, Vagner, J. Ćorić (46. Marić), Lončar (71. Ivanković), Bralić, Bagarić, Marković (59. Kvesić). Trener: Goran Sablić.

KRUPA: Fejzić, Galešić, Maksimović, Redžić (56. Glamočić), Makitan, Lukić, Vukotić (31. Savić), Balabanović, Aleksić, Banović (31. Dabić), Šamara. Trener: Slobodan Starčević.

Izvor: MONDO/Samir Cacan