Maestro Beli, Dončić 22 u porazu

Nemanja Bjelica ostvario “dabl-dabl” učinak u pobedi Sakramenta nad Vašingtonom uz rekordnih šest trojki. Mladi Slovenac bio najbolji igrač Dalasa na meču u Torontu.

Nemanja Bjelica "eksplodirao" je na meču protiv Vašingtona u noći između petka i subote.

POVEZANE VIJESTI

Srpski košarkaš bio je najbolji igrač Sakramenta, koji je trijumfovao rezultatom 116:112.

Bjelica je postigao 26 poena, uključujući i poslednja dva na meču sa linije slobodnih bacanja, a imao je i 12 skokova, tri asistencije, blokadu, uz po ukradenu i izgubljenu loptu za 36 minuta provedenih na parketu.

On je iz igre imao šut 9-16, a upisao je rekord karijere sa šest ubačenih trojki iz 10 pokušaja.

Bjelica
Izvor: Youtube/House od Highlights

U timu Kingsa, koji imaju polovičan skor ove sezone 3-3, pratili su ga Badi Hild sa 22 poena, Dearon Foks postigao je 19, uz devet asistencija, a Vili Koli-Stejn doprineo je pobedi sa 17 pogodaka i 11 skokova.

Kod Vašingtona najbolji je bio Džon Vol sa 26 poena i osam asistencija.

Dalas je upisao treći poraz sezone, pošto ih je Toronto pobedio u Kanadi rezultatom 116:107.

Luka Dončić bio je najbolji igrač Maveriksa sa 22 poena (šut za tri poena 4-7), pet skokova, četiri asistencije i tri izgubljene lopte za 35 minuta u igri.

Golden Stejt stigao je do pete pobede protiv Njujorka (128:100), predvođen Kevinom Durentom, koji je upisao 41 poen, a imao je i devet skokova i pet asistencija.

Sjajnu podršku pružio mu je Stef Kari sa 29 poena, dok je kod Niksa najbolji bio Tim Hardavej mlađi sa 24 pogotka.