Novi kiks Bajerna, Borusija na "plus četiri"

Bavarci su nastavili sa mršavim partijama i remizirali sa Frajburgom (1:1), što je iskoristila Borusija pobjedom u Volfsburgu (0:1) pred međusobni meč naredne subote.

Bavarci su nastavili sa lošim igrama.

Gosti iz Frajburga nisu nikad u svojoj istoriji osvojili niti jedan bod u Minhenu, a posljednji put su remizirali kod kuće sa Bajernom prije punih pet godina, ali su uspjeli u subotu popodne u okviru 10. kola Bundeslige.

BAJERN - FRAJBURG 1:1 (1:0)

Punih 80 minuta, Frajburg je u najmanju ruku bio ravnopravan rival na "Alijanc Areni" ako ne i bolji od izabranika Nike Kovača, koji su poslije muka u Kupu Njemačke sa četvrtoligašem Rodinhauzenom (2:1) odigrali još jednu lošu utakmicu.

Osim šanse Roberta Levandovskog u prvom dijelu kad je izišao sam pred golmana Aleksandra Švolova, Bavarci do tog 80. minutu nisu kreirali nijednu stopostotnu priliku, da bi mučenje bavarskog tima prekinuo Serž Gnabri pogodivši desni ugao poslije solo prodora - 1:0.

Imali su i gosti svoje prilike, a najbolju je u 54. minutu realizovao Timo Klajndist, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak, uspjeli su u 89. minutu da stignu do zasluženog remija - veliki bod Frajburgu donio je Lukas Holer nakon sjajnog centaršuta sa lijeve strane Kristijana Guntera - 1:1.

Susret u Minhenu će osim rezultata ostati upamćen i po jubilejima Manuela Nojera i Davida Alabe, koji su danas igrali 200. utakmice za Bajern u Bundesligi.

Ovom predstavom navijači Bajerna nikako neće biti zadovoljni posebno jer u narednom kolu gostuju Borusiji u njemačkom "Der Klasikeru", a prije puta u Dortmund, dočekaće atinski AEK u Ligi šampiona, dok će "milioneri" biti gosti kod Atletiko Madrida.

Za razliku od aktuelnog šampiona, lider na tabeli Borusija iz Dortmunda je zabilježila novi gostujući trijumf i to protiv Vofsburga - 0:1 nakon kojeg je povećala bodovnu prednost na "plus četiri".

Poslije lijepe akcije u 27. minutu, Tomas Dilejni je sjajno vratio loptu u petarac nakon centaršuta s lijeve strane, a Marku Rojsu je preostalo samo da se "pokloni" golmanu "vukova" Koenu Kastelsu - 0:1.

Najefikasniji meč ove subote u Bundesligi odigran je u Leverkuzenu, gdje je Hofenhajm zabilježio petu ovosezonsku pobjedu (1:4)  i probio se do šeste pozicije na tabeli. Siguran pred svojim navijačima bio je i Šalke (3:1), za koji je svih 90 minuta nastupio srpski internacionalac Matija Nastasić.