Sarajevo sigurno, "Crvena legija" sprema pasoše!

Sarajevo do rutinska tri boda u Tuzli, ali je duel obilježila i povreda Nevresa Fejzića koji je na terenu, ali i na putu prema bolnici, izgubio svijest. Mladost do minimalne pobjede protiv GOŠK-a. Remi u Krupi.

Počeo je proljećni dio Premijer lige BiH!

Ekipa Sarajeva, lider na tabeli nakon 19 odigranih kola u jesenjem dijelu prvenstva, je gostovala u Tuzli i došla do rutinske pobjede.

Tim Husrefa Musemića je iskoristio dvije greške domaće odbrane i već u prvom dijelu imao dva gola prednosti, da bi u nastavku još jednom nadmudrio odbranu "građana".

TUZLA SITI - SARAJEVO 0:3 (0:2)

Sarajlije do vođstva dolaze nakon samo šest minuta igre.

Defanzivac domaćih je želio da grudima vrati loptu svom golmanu nakon centaršuta sa desne strane, ali Krste Velskoski je "pročitao" njegovu namjeru i savladao Nevresa Fejzića.

Međutim, došlo je do nenamjernog kontakta između Velkoskog i golmana domaćih koji je dobio jak udarac koljenom u glavu nakon kojeg je ostao bez svijesti.

Odmah je prevezen u UKC Tuzla, a zamijenio ga je Adis Nurković. Na putu do bolnice je nekoliko puta gubio svijest, a kako je potvrđeno MONDU Fejzić je doživio teži potres mozga i ostaće u bolnici.

Povreda Nevresa Fejzića protiv Sarajeva
Izvor: Dailymotion/videosp

Upravo je rezervni golman Nurković napravio veliku grešku, ispustio loptu koju je Mersudin Ahmetović proslijedio do Miloša Stanojevića koji je pogodio praznu mrežu u 34. minutu.

U nastavku, još jedan pogodak za Sarajevo, a strijelac je bio Ahmetović u 76. minutu.

MLADOST IDE PREMA EVROPI, REMI U KRUPI

Predsjednik kluba je u uvodu u meč "Crvenoj legiji" čestitao rođendan i poručio im da provjere pasoše jer se sprema "crveno" proljeće.

A, fudbaleri Mladosti iz Doboj-Kaknja su takođe najljepši način čestitali peti rođendan svojoj najvatrenijoj navijačkoj grupi pobjedom protiv GOŠK-a iz Gabele.

Veliko slavlje i ispostaviće se konačan rezultat je postavio Filip Arežina u 6. minutu.

Mladost se sa ova tri boda popela na četvrto mjesto, sa samo jednim bodom zaostatka za Širokim Brijegom koji ima i utakmicu manje. Treće mjesto vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U Krupi na Vrbasu je gostovala Zvijezda 09. Domaćin su, kao Mladost i Sarajevo, takođe do vođstva došli nakon šest minuta igre pogotkom Nikole Mandića, da bi Ermin Huseinbašić poravnao rezultat u 37. minutu.

Krupa je od 68. imala i igrača više pošto je direktan crveni karton zaradio Marko Bašanović, ali su gosti ipak kući odnijeli jedan bod.

U posljednjem subotnjem meču Čelik je na Bilinom polju savladao Slobodu 2:1 golovima Harisa DIlavera.