Sigurna pobjeda Sarajeva!

"Bordo" tim bez većih problema savladao Slobodu rezultatom 3:0 (1:0) u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Husrefa Musemića dočekali su tim sa "Tušnja" kao apsolutni favoriti s obzirom da su osvajači "duple krune" u BiH i u skladu s tim već od petog minuta stigli do prednosti.

Strijelac je bio Haris Handžić!

Poslije akcije iz kornera i centaršuta Bojana Letića, najviši u kaznenom prostoru bio je Handžić i glavom pogodio mrežu Slobode - 1:0.

Da je gedeon Guzina bio malo brži da ubaci loptu u praznu mrežu, Sarajevo bi ostvarilo dvostruku prednost u 20. minutu, ali je šansa domaćina propala.

Tuzlaci su najbolju priliku za izjednačenje propustili u 37. minutu kada je Toni Livančić sa osam metara šutirao direktno u golmana Vladana Kovačevića.

U finišu je Handžić dobro vratio glavom loptu u peterac, međutim, za malo je kasnio Benjamin Tatar.

Petnaest minuta prije kraja tim sa Koševa udvostručio je prednost - gol je nakon duplog pasa sa Tatarom postigao Hebibović.

Konačan rezultat Musemićev tim postavio je pet minuta prije kraja meča, a akteri su bili isti - ponovo je Tatar asistirao, a Hebibović iz trka pogodio za 3:0 na semaforu stadiona ''Asim Ferhatović - Hase''.

SARAJEVO: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Letić, Gavrić, Đokanović, Milanović, Guzina, Handžić, Tatar. Trener: Husref Musemić

SLOBODA: Lakić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al. Bekić, Beganović, Salihović, Pršeš, Martelat, Bekrić, Am. Bekić. Trener: Mile Lazarević