Radnik konačno slavio, het-trik Đurića!

Poslije tri vezana poraza Radnik sa ubjedljivih 3:0 savladao Mladost DK, a sva tri gola postigao kapiten Velibor Đurić. Čelik i Tuzla siti remizirali bez golova.

Premijer liga BIH 6. kolo Radnik - Mladost DK Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Mladost iz Doboj Kaknja u šestom kolu upisao je prvi poraz u gostima ove sezone, i to ubljedjiv!

Na drugoj strani, poslije tri vezana poraza Radnik je upisao ubjedljivu pobjedu 3:0 protiv Mladosti.

Junak Bijeljinaca je kapiten Velibor Đurić koji je postigao sva tri gola i upisao prvi het-trik u karijeri

Ekipa Mladena Žižovića sasvim zasluženo je osvojila sva tri boda protiv Mladosti, koja je prvi šut u okvir gola uputila tek poslije sat vremena igre.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije prvih 45 minuta Radnik je imao prednost 1:0, iako je malo nedostajalo da ona bude i ubjedljivija.

Već u devetom minutu Maksimović je imao stopostotnu šansu, ali je promašio loptu na samo šest metara od gola poslije ubacivanja Đurića.

Četiri minuta kasnije domaći fudbaleri, tačnije Radović, pogodio je okvir gola, kada je želio da centrira, a lopta mu je prešla preko noge i pogodila prečku.

Inicijativa domaćih urodila je plodom u 16. minutu, kada je kapiten Đurić poslije akcije svog tima i pomalo nespretne reakcije odbrane Mladosti.

Odličnu priliku za 2:0 imao je Karić u 26. minutu, ali je njegov pokušaj se nekih desetak metara u posljednjem trenutku izblokiran.

Radnik je od 35. minuta i igrača više, pošto je Hasić kao posjednji igrač odbrane oborio Pecu i opravdano dobio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost i dominaciju na terenu Radnik je krunisao u drugom poluvremenu, kada je definitivno riješio pitanje pobjednika.

Poslije asistencije Pece šutirao je Đurić, a poslije loše reakcije golmana Bukvića odbrana Mladosti nije uspjela da spriječi pogodak  - 2:0.

Sve dileme, ako ih je i bilo, otklonio je Đurić deset minuta prije kraja pogotkom za 3:0 i svoj prvi het-trik u karijeri.

Radnik se poslije prve pobjede nakon tri poraza pomjerio na sedmu poziciju na tabeli, a zanimljivo je da u šest kola nema niti jedan remi. Bijeljinci su upisali dva trijumfa i četiri poraza.

Na drugom meču šestog kola Premijer lige BIH koji se igrao od 17 časova Čelik i Tuzla siti odigrali su bez golova na Bilinom polju.