Potop Sicilijanaca u Đenovi

Palermo teško poražen na gostovanju u Đenovi. Đilardino (još) nije stigao Batistutu.

Derbi začelja 20 kola između Đenove i Palerma završen je ubjedljivom pobjedom 4:0 domaćina i njihovom međusobnom rotacijom na 16. odnosno 17. poziciji na tabeli.

Obje ekipe u prilično lošoj formi ušle su u ovaj meč, a na kraju veliki trijumf za podizanje samopouzdanja pred nastavak borbe za opstanak dobila je Đenova.

Alberto Đilardino imao je priliku da se u svojoj 482. utakmici u Seriji A pogotkom izjednači sa Gabrijelom Batistutom na 11. mjestu vječne liste strelaca, ali u pola sata igre, koliko mu je dao priliku trener Vivijani, nije uspio da stigne do 183. gola. Ni Palermo nije uspio da izbjegne poraz, pa je Đenova uspjela da se pobjedom izjednači u međusobnom skoru, sada obje ekipe imaju po 11 pobjeda.

Đenova je povela već u 4. minutu preko Susa, koji je izbjegao ofsajd zamku i matirao nemoćnog Sorentina.

Ovaj rezultat stajao je do 71. minuta, a onda su u samo četiri minute fudbaleri u crveno-plavom riješili pitanje pobjednika. Tome je kumovao i slovenački fudbaler u redovima palerma Siniša Anđelković koji je nekoliko minuta ranije zaradio drugi žuti karton i morao da napusti igru.

Brojčanu prednost, ali i očajan dan gostujuće odbrane iskoristili su fudbaleri Đenove, pa je Favoleti u 71. minutu povisio na 2:0 odličnim udarcem glavom, da bi četiri minute kasnije Rinkon, kao na treningu, utrčao u šesnaesterac i pospremio centaršut Ansaldija u mrežu, dok su protivnički igrači nezainteresovano stajali i posmatrali.

Konačni udarac potpuno demoralisanom Palermu zadao je Favoleti dvije minute prije kraja dvojim drugim pogotkom, i to gotovo preslikanim kao i prvi.

Đenova je ovom pobjedom preuzela 16. poziciju od Palerma i odmakla se na sedam bodova od opasne zone, gdje je Frozinone prvi ispod “crte”.