Juve gazda Torina, Bufon rekorder

Juventus savladao Torinu u gradskom derbiju 4:1. Dva gola Morate, a zatim i dva gola Iguaina za preokret Napolija protiv Đenove.

Juventus je izgleda brzo prebolio eliminaciju iz Lige šampiona od Bajerna.

Ekipa je pokazala karakter i u gradskom derbiju "Dela Mole" savladala Torino u gostima 4:1 u meču 30. kola Serije A. Bio je to 168. derbi ovih timova i rutinska 72. pobjeda igrača u crno- bijelim dresovima.

Juve je ostao lider šampionata, dok Torino i 11. meč u nizu ne zna za trijumf.

BUFON REKORDER

Legendarni golman Juventusa Đanluiđi Bufon oborio je rekord Serije A, odnosno golmana Milana Sebastijana Rosija,  star 22 godine.

Do današnjeg dana reord Rosija je bio 930. minuta bez primljenog gola. Taj rekord oboren je već u četvrtom minutu utakmice u Torinu. Novi rekord glasi 973. minuta bez primljenog gola, pošto je Bufona savladao Beloti u 48. minutu meča iz penala.

Krenimo redom.

Juventus je do vođstva došao lijepim golom Pogbe. Francuz je u 33. minutu odlično izveo slobodan udarac za prednost gostiju.

...

Drugi gol postigao je Kedira, koji se u finišu prvog poluvremena prošetao do gola Torina. Vukao je loptu nekih tridesetak metara, odbranbeni igrači Torina su pazili igrače sa strane očekujući asistenciju, a bivši igrač Reala se prošetao kroz sredinu odbrane i došao do gola, te tako postigao četvrti gol sezone. Veliki defanzivni propust Torina za koji je u odbrani svih 90 minta odigrao Nikola Maksimović.

...
Izvor: kedira 2:0

Početkom drugog poluvremena penal za Torino. Gol postiže Beloti, kojim je podgrijana nada domaćih navijača da mogu nešto više danas.

...

Ipak Juventus je jednostavno kvalitetniji protivnik. Sjajni Pogba je u 63. minutu odlično asistirao za napadača Alvara Moratu, koji postiže treći gol za Juventus, kojim je odlučio pobjednika.

...

Drugi gol na meču Morata je postigao u 76. minutu. Pogba je izveo slobodan udarac lopta je pogodila živi zid, a rezervista Morata, koji je u igru ušao u 31. minutu umjesto povrijeđenog Dibale, postiže novi pogodak za Juventus, koji će i nakon ovog kola ostati na čelu Serije A.