Radnik osvojio KUP BiH!

Bijeljinski Radnik osvojio Kup BiH i izborio plasman u kvalifikacije Lige Evrope. Trofej Sembercima sa dva pogotka donio Tuzlak Samir Memišević.

Radnik osvojio KUP BiH!  Izvor: MONDO/Samir Cacan

Do svog prvog trofeja i plasmana u Evropu Radnik je stigao pobjedom 3:0 nad Slobodom u revanšu meča finala Kupa BiH, poslije 1:1 u prvom meču u Tuzli.

Istorijski uspjeh Bijeljincima donijeli su Dušan Hodžić i Samir Memišević, rođeni Tuzlak koji je postigao dva gola i bio najbolji igrač na utakmici.

RADNIK – SLOBODA 3:0 (1:0)

Osvajanjem trofeja namijenjenom pobjedniku Kupa BiH Radnik je donio evropske utakmice u Banjaluku. Pošto stadion u Bijeljini ne zadovoljava evropske standarde, Radnik će kvalifikacije za Ligu Evrope igrati na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Sloboda je dugo vodila borbu za dva trofeja, šampionsku titulu i Kup BiH, ali je ostala bez oba. Tuzlaci su završili sezonu u Premijer ligi BiH na drugom mjestu na tabeli, a u finalu Kupa BiH su poraženi u dvomeču od Radnika  - 1:1, 3:0.

Radnik je poslije dobrih igara u prvenstvu koje je završio na petom mjestu sve bacio na Kup BiH,  na uštrb prvenstvenih utakmica koje su redom gubili u posljednjih mjesec dana.

Slavko Petrović odmarao je svoje igrače za finale Kup BiH i to mu se isplatilo, Radnik je u srijedu stigao do prvog trofeja i osvajanjem Kupa BiH izborio istorijski plasman u Evropu.

Neigranje Zajka Zebe koji je isključen u finišu prve utakmice finala u Tuzli, značajno je oslabilo Slobodu, međutim, ekipa Husrefa Musemića morala je i bez njega mnogo bolje u revanšu, pogotovo ako se uzme činjenica da su morali da postignu pogodak.

Umjesto toga Sloboda je pružila vrlo bljedu partiju, o čemu govori i podatak da nije uputila niti jedan šut u okvir gola Asmira Avdukića u 90 minuta revanša.

Radnik je na drugoj strani igrao strpljivo, ali već u petom minutu stigao je do prednosti koja mu je donijela olakšanje, ali i samopouzdanje u revanšu.

Dušan Hodžić odličnim driblingom u petom minutu obezbijedio je sebi poziciju za šut, a onda milimetarski preciznim udarcem matirao Kenana Pirića.

U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika, vodila se borba na sredini terena, na momente i pregruba, ali srećom bez posljedica.

U nastavku nervozni gosti nisu uspjeli da promijene nešto na terenu. Umjesto toga ostali su bez trenera Husrefa Musemića, kojeg je sudija Valjić zbog prigovora poslao na tribine.

Dobra Radnika sa raspoloženim Samirom Memiševićem odlično je obavljala posao i zatvorila prilaze golu, a štoper domaćih u 65. minutu povećao je prednost svoje ekipe. Obradović je pokušao poslije centaršuta iz slobodnjaka sa desne strane, pirić je odbio loptu, a Memišević je šutirao glavom i zatresao mrežu za 2:0.

Čuvao je radnik ovu prednost, a kada se činilo da je sve gotovo, Radnik je ovjerio pobjedu novim pogotkom.

Memišević je započeo kontranapad svoje ekipe, dao loptu do Vasića i istrčao u napad, te u maniru špica završio akciju pogotkom za 3:0!

Mogao je Radnik i do ubjedljivije pobjede, ali je Pirić u sudijskoj nadoknadi odbranio pokušaj Vasića.

Uslijedilo je veliko slavlje na tribinama Gradskog stadiona u Bijeljini, a fudbaleri Radnika podigli su svoj prvi trofej u istoriji i očitali lekciju brojnim klubovima u BiH.

Uprava Radnika na čelu sa predsjednikom Mladenom Krstajićem napravila je odličan posao ove sezone, posložila i organizovala klup, formirala jaku ekipu koju je sa klupe predvodio Slavko Petrović i uspjeh nije izostao.

Radnik zasluženo ide u Evropu!

Osim Radnika koji će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope u ovo takmičenje će i Sloboda i Široki, kao drugoplasirana i trećeplasirana ekipa u Premijer ligi BiH, dok će Zrinjski kao šampion BiH u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Žrijeb za evropska takmičenja na rasporedu je 20. juna.

TOK MEČA:

KRaj utakmice, Radnik je osvajač Kupa BiH!

92' Vasić je bio u stopostotnoj prilici, međutim Pirić brani njegov pokušaj u situaciji "jedan na jedan"

87' GOOOOL! Radnik vodi 3:0 i rješava pitanje pobjednika. Štoper Radnika Samir Memišević započeo i pogotkom završio kontranapad za pobjedu 3:0!

Radnik-Sloboda 3:0by redakcija1

87' Pokušaj Slobode poslije kornera brani Avdukić

76' Opasan napad Radnika po desnoj strani, Hodžić je ubacio, Mehidić izbija u korner. Prvi udarac sa ugla za Radnik. Bez šanse nakon kornera.

73' Korner za Slobodu, ali nema opasnosti po gol Avdukića

Produžeci se sigurno neće igrati. Slobodi su potrebna dva gola za osvajanje trofeja.

65' GOOOOL Radnik vodi 2:0! Pirić je odbranio udarac Obradovića poslije centaršuta s desne strane, a Samir Memišević je odbijenu loptu poslao glavom u mrežu.

Radnik-Sloboda 2:0by redakcija1

53' Trener Slobode Husref Musemić isključen zbog prigovora sudiji Ognjenu Valjiću.

Husref Musemic odstranjen s utakmice Radnik...by redakcija1

50' Bez prilika u nastavku

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvo poluvremena u kojem nismo vidjeli mnogo prilika. Gosti nisu imali niti jedan šut u okvir gola Avdukića.

45+1 Ubacivanje Efendića u šesnaesterac Radnika, međutim, odbrana Bijeljinaca izbacuje loptu.

Nekoliko grubih startova na sredini terena. I jedna i druga ekipa se bore za prvi trofej pobjednika Kupa BiH.

24' - Dobar kontranapad Radnika. Hodžić šutira preko gola

Borba na sredini, ali bez izglednik prilika. Golman Radnika Asmir Avdukića nije imao potrebe da interveniše.

5' GOOOOL! Radnik vodi 1:0! Dušan Hodžić je poslije odličnog driblinga preciznim udarcem po zemlji matirao Pirića!

Radnik-Sloboda 1:0by redakcija1

SASTAVI

RADNIK: Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Memišević, Lazić, Zeljković, Obradović, Maksimović, S. Jakovljević, Šećerović.

SLOBODA: Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Ordagić, Stjepanović, Mehidić, Veselinović, Merzić.