BUNDES: Grk zabio svojima pa slavio

Kirijakos Papadopulos pogotkom za pobjedu HSV-a osvetio se Bajeru iz Leverkuzena koji ga je poslao na pozajmicu u Hamburg.

Fudbaleri HSV-a savladali su Bajer Leverkuzem sa minimalnih 1:0 u premijernom meču 20. kola Bundeslige.

Prilično borben, ali ne toliko zanimljiv meč na Folksparkstadionu u Hamburgu odlučen je poslije kornera u 76. minutu kada je defanzivac domaćih Kirijakos Papadopulos zabio glavom.

Običaj je da strelci ne proslavljaju pogotke svom bivšem klubu, ali Grk nije poštovao ovo nepisano pravilo.

Papadopulos je proslavio gol i tako poslao poruku čelnicima Bajera, koji su ga poslali u Hamburg prošlog mjeseca, odmah poslije oporavka od povrede i polusezone provedene u Lajpcigu.

Publika u Hamburgu osim gola vidjela je još samo dvije dobre prilike, iako se ni domaćinima ni gostima ne može zamjeriti na zalaganju.

Bobi Vud šutirao je pored gola iz stopostotne prilike za HSV na početku drugog poluvremena, a pet minuta prije kraja meča Štefan Kisling pogodio je prečku i propala je jedina šansa za izjednačenje.