BUNDES: Bez "vatre" u Gelzenkirhenu.

Šalke i Lajpcig odigrali bez pobjednika u Gelzenkirhenu. Veliki skok Frajburga.

Remi Šalkea i Lajpciga, te velika pobjeda Frajburga protiv Bajera, rezime je posljednjih utakmica 30. kola Bundeslige.

Šalke i Lajpcig odigrali su bez pobjednika 1:1 u Gelzenkirhenu u meču od kojeg se očekivalo više. Prije svega mislimo na borbenost i želju za pobjedom oba tima. Ovako svi izgleda zadovoljni bodom.

Lajpcig je  mnogo bolje počeo meč. Njihov najbolji strijelac Timo Verner postigao je gol u 14. minutu. Za Vernera 17. ove sezone u Bundesligi.  Sa prednošću Lajpciga 1:0 otišlo se na poluvrijeme.

Šalke je izjednačio početkom drugog poluvremena. Kaliđuri je asistent, a Klas Jan Huntelar glavom postiže izjednačujući pogodak.

Šalke je ove sezone postigaso čak šest golova na početku drugog poluvremena. Očigledno vrebaju protivnike “na spavanju”.

I kada se očekivala ofanziva Šalkea - ništa. Do kraja, izuzev posljednjih par minuta bez većih uzbuđenja.

Nakon ovog meča ni jedna ekipa se nije pomjerila na tabeli. Lajpcig je ostao drugi, a Šalke 11.

Frajburg je na domaćem terenu pobijedio Bajer Leverkuzen 2:1 i došao do šeste pozicije, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Nils Petersen je doveo domaću ekipu u vođstvo u 11. minutu. Njegov deveti gol ove sezone.

Bajer Leverkuzen, koji je nakon ovog poraza u opasnoj zoni ispadanja, izjednačio je preko Folanda iz penala.

Pobjedu Frajburgu nakon solo akicije obezbijedio je Štajncl u finišu meča.