"Tobdžije" silne u Bjelorusiji

Rivali Crvene zvezde i Kelna na "Borisov Areni" odigrali sjajan meč, u kojem je tim iz Londona slavio 4:2 i zadržao maksimalan učinak nakon dva kola Lige Evrope.

Dvomeč sa Crvenom zvezdom Arsenal dočekuje sa prve pozicije grupe H.

Nakon dva odigrana kola u Ligi Evrope, "tobdžije" imaju maksimalnih šest bodova, nakon što su večeras kao gosti, u najefikasnijem meču večeri, savladali BATE Borisov 4:2 (3:1).

U isto vrijeme kada je Crvena zvezda slavila u Kelnu, Arsenal je na "Borisov Areni" protiv domaćeg BATE-a odigrao onoliko koliko je potrebno da ostvari siguran i ubjedljiv trijumf.

Bjelorusi su se Englezima suprotstavili u potpuno istom sastavu kao u duelu sa Zvezdom, koji je završen bez pobjednika (1:1), ali su gosti, praktično sa rezervnom postavom, bez prvih zvijezda, dominirali i nakon nepunih pola sata riješili sve dileme, ako ih je uopšte bilo.

TABELA GRUPE H: Arsenal 6, Crvena zvezda 4, BATE 1, Keln 0.

Udarni dvojac tima Arsena Vengera već u devetom minutu izigrao je odbranu Bjelorusa, Džek Vilšir je asistirao, a Tio Volkot pogodio iz drugog pokušaja, nakon što je prvo Denis Šerbitski odbranio njegov udarac glavom.

Golman domaćih dvanaest minuta kasnije loše je reagovao, a Volkot drugim golom poduplao prednost, da bi Rob Holding u 25. minutu pogodio za 0:3.

Tračak nade domaćinu vratio je nekadašnji kapiten Vojvodine Mirko Ivanić, sjajnim golom glavom na asistenciju Alekseja Riosa. Crnogorac iz redova bjeloruskog šampiona bio je najveća prijetnja po gol Davida Ospine, a osim gola, imao je još nekoliko izuzetno dobrih prilika.

Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme, Aleksandar Dragun je povukao za dres Škodrana Mustafija, a Olivije Žiru sa "bijele tačke" postigao svoj jubilarni 100. gol u dresu Arsenala i zapečatio sudbinu Bjelorusa.

Bio je Ivanić blizu drugog gola, ali je Ospina odbranio. Na žalost kolumbijskog čuvara mreže, na pravom mjestu našao se Mihail Gordejčuk i "odbijanac" sproveo u mrežu za konačnih 2:4.

BATE (4-5-1): Šerbitski - Rios, Gajdučik, Milunović, Poljakov - Dragun, A. Volodko (25. Poljakov), Stasevič, Ivanić, Gordejčuk - Rodionov (55. Signevič).

ARSENAL (3-4-3): Ospina - Mustafi, Mertezaker, Holding - Elneni, Vilok (89. Nketija), Mejtland-Najls, Nelson (79. MekGvejn) - Vilšir, Volkot, Žiru.