Kraj serije, Budućnost pala u Zadru!

Prvoplasirani tim ABA lige doživeo tek drugi poraz ove sezone.

Posle devet uzastopnih pobeda i skoro dva i po meseca bez poraza, Budućnost je u Zadru izgubila utakmicu "jadranske" lige.

U dramatičnom meču na "Višnjiku", Dalmatinci su iznenadili lidera i na čelu sa Domagojom Vukovićem zaustavili Podgoričane! Ekipa Aramisa Naglića ostvarila je petu pobedu u poslednjih šest mečeva ABA lige.

ZADAR - BUDUĆNOST 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18)

Ovakvim ishodom, stvorena je šansa Crvenoj zvezdi mts da se u nedelju, pobedom na gostovanju Mornaru, popne na prvo mesto tabele na osnovu bolje koš razlike u odnosu na šampiona Crne Gore.

Više od 4.000 gledalaca videlo je veoma uzbudljiv meč, u kojem je Zadar vodio od prve četvrtine, sa izuzetkom sredine trećeg kvartala, kada je Budućnost na nekoliko minuta preuzela kontrolu.

Prednost Dalmatinaca u drugoj četvrtini išlo je i do "plus 13" (34:21), na šta su gosti iz Crne Gore uspeli da odgovore, ali ne i da smire svoje napade i ruku na liniji penala (14/21). Kajl Gibson postigao je 21 poen, Nemanja Gordić 11, Kajl Lendri osam, ali ništa od toga nije bilo dovoljno da bude produžena serija favorita, koga je uz Vukovića "dokusurio" i Džošua Bostik, strelac 20 poena.

Cibona - Mega (18.00)

Tabela: Budućnost 10-2, Crvena zvezda 9-2, Cedevita 8-3, Zadar 6-6, FMP 5-6, Partizan 5-6, Olimpija 5-6, Mornar 5-6, Mega 4-7, Igokea 4-7, Cibona 4-7, MZT 2-9.

Parovi 13. kola: MZT - FMP, Partizan - Mornar, Olimpija - Cibona, Cedevita - Zadar, Budućnost - Igokea, Mega - Crvena zvezda.