Poslije goleade "nula" Borusije

Lider Bundes lige poslije prvog kola, na premijeri druge runde odigrao je bez golova u Hanoveru.

Borusija Dortmund prošlog vikenda je savladala RB Lajpcig rezultatom 4:1 i bila najubjedljivija od osam timova Bundes lige koji su novu sezonu počeli pobjedom.

Međutim, šampionske ambicije čete Lusijena Favra pretrpele su udarac već u drugoj utakmici, jer su "milioneri" na gostovanju u Hanoveru odigrali samo 0:0.

Domaćinu je to drugi remi, poslije 1:1 sa Verderom u Bremenu.

Iako je Hanover imao veći posjed lopte, većina prilika u petak uveče viđena je pred njegovim golom.

Dve najbolje je u finišu prvog poluvremena propustio Marko Rojs - njegov pokušaj poslije brzog prodora u kazneni prostor osujetio je nogom golman Mihael Eser, a koji minut kasnije Rojs je pogodio prečku.

I nije to bio jedini put kada se uzdrmao okvir Hanoverovog gola, budući da je šut talentovanog Maksimilijana Filipa u nastavku utakmice završio na stativi...