Srpkinje "razbile" Bugarsku u Banjaluci! (FOTO)

Odbojkašice Srbije deklasirale su selekciju Bugarske rezultatom 3:0 (25:20, 25:19, 25:13) u prijateljskoj utakmici u banjalučkom "Boriku" u okviru priprema za Svjetsko prvenstvo u Japanu.

Odbojka, Banjaluka: Srbija - Bugarska, prijateljski meč 3:0 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Bugarska je samo do finiša prvog seta uspjela da zadrži rezultatski egal u dupke punoj dvorani "Borik" u Banjaluci, koja je tada "probudila" izabranice Zorana Terzića i od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim - SRBIJA!

Nošene gromoglasnim navijanjem sa tribina banjalučkog "Hrama sporta", Srpkinje su pokazale da su mnogo kvalitetnija selekcija od Bugarske.

Iako je do starta Svjetskog prvenstva ostalo još dvadesetak dana, selekcija Srbije već sada se nalazi u zavidnoj formi i sigurno će do kraja pripremnog ciklusa do tančina ispraviti i ono malo grešaka što je ostalo u njihovoj igri.

SRBIJA - BUGARSKA 3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

U sve tri seta Srbija je dominirala.

Gošće su uspjele samo u prvoj dionici meča biti ravnopravan rival. Na početku se igralo poen za poen, ali onda je srpski tim "dodao gas" i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 25:20.

Superiorna igra nastavljena je i u trećem setu, gdje je reprezentacija Srbije od početka zagospodarila terenom i već tada bilo je jasno da će slaviti u "Boriku". Drugi set - 25:19.

Najbolja igra viđena je u trećem setu, gdje su Srpkinje rivalkama prepustile samo 13 poena. Najdominantnije su bile Tijana Bošković i Brankica Mihajlović, odbojkašice rodom iz Republike Srpske, koje su u pravom smislu riječi igrale na domaćem terenu.

Na kraju, 25:13 za sigururan i ubjedljiv trijumf maksimalnim rezultatom 3:0.

Pogledajte dva posljednja poena na meču.

...
Izvor: YouTube/MONDO/Bojan Jakovljević

TOK UTAKMICE:

TREĆI SET (25:13)

"Mašinerija" Srpkinja je nastavila da melje Bugarsku i u trećem setu, pa je prednost brzo počela da raste do 17:9, čime je praktično riješena utakmica. Samo se čekao konačan rezultat od 25:13.

DRUGI SET (25:19)

Izabranice Zorana Terzića su u drugom setu nastavile dominaciju iz finiša prethodnog i brzo stekle osjetniju prednost - 11:6, a potom i do tada najveće vođstvo od 14:8, što ne samo da su zadržale do kraja seta, već je prednost konstantno rasla u korist Srbije do 21:12. Potom su Bugarke uspjele samo da smanje na konačnih - 25:19.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

PRVI SET (25:20)

U većini prvog seta igralo se "poen za poen" do samog finiša, kada su Srpkinje dodale gas, i riješile prvu dionicu meča u svoju korist 25:20. Tijana Bošković je okončala prvi set za slavlje punog "Borika".

NAJAVA

Srbija je po prvi put domaćin u jednoj utakmici u Republici Srpskoj!

"'Neprijatno' koliko su ljudi u Srpskoj ljubazni"

Kapitenka Srpkinja Maja Ognjenović je u najavi utakmice u banjalučkoj dvorani istakla da je ponekad "neprijatno, koliko su ljudi prijatni i gostoprimljivi prema odbojkašicama Srbije" i da će im se pokušati odužati pobjedom nad Bugarskom iako u ovom fazi priprema su "teške i noge i ruke".

S druge strane, iz bugarskog tima su takođe prezadovoljni prijemom u Banjaluci i što će odmjeriti snage sa Srbijom, jednom od najboljih svjetskih ekipa.

Utakmici u Banjaluci prisustvuju mnogo poznate "face" iz svijeta odbojke i sporta uopšte, između ostalih tu je i nekadašnji reprezentativac i prvi potpredsjednik Odbojkaškog saveza Srbije Ivan Miljković, kao i proslavljeni srpski košarkaš Milan Gurović.

Prije početka meča u 17 časova i intoniranja himni, održan je minut ćutanja za preminulog bokserskog šampiona Marijana Beneša, koji je u petak sahranjen u Banjaluci.

Odbojkašice Srbije će na SP u Japanu igrati u D grupi sa Brazilom, Dominikanskom Republikom, Portorikom, Kazahstanom i Kenijom u Hamamacuu, dok će Bugarke u okviru Grupe B u Saporou odmjeriti snage sa Kinom, Italijom, Turskom, Kubom i Kanadom.