Luka nastavio gdje je stao!

Luka Jović strijelac u ubjedljivoj pobjedi Frankfurta nad Frajburgom. “Švabe” ostaju na dnu.

Prošla godina bila je sjajna za srpskog napadača, a ako se “po jutru dan poznaje” i 2019. biće godina Luke Jovića.

Napadač Ajntrahta sa 13 postignutih golova ponovo je na vrhu liste strijelaca njemačke Bundeslige, poslije pogotka u ubjedljivoh pobjedi od 3:1 nad Frajburgom u 18. kolu.

Jović je sve sam uradio u 45. minutu ukravši loptu štoperu gostiju, a onda rutinski matirao Švolova za ubjedljivih 3:0 na poluvremenu.

Frankfurt je prethodno poveo golom Halera u 36. minutu, da bi Rebić u 40. povisio na 2:0, ali je Frajburg iskoristio opuštanje domaćih da smanji na 3:1 golom Petersena.

Jović je asistencijom petom Vilemsu učestovao u akciji za četvrti pogodak Frankfurta, ali je on nakon intervencije iz VAR sobe ipak poništen zbog faula. Svoj doprinos trijumfu dao je i Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović propustio meč zbog povrede.

Bila je ovo jedina pobjeda domaćina na pet odigranih mečeva Bundeslige.

Fortuna Diseldorf imala je sreće u Augzburgu i upisala trijumf 2:1, a Borusija Menhengladbah je minimalnim rezultatom savladala Leverkuzen i spriječila “farmaceute” da vežu tri pobjede.

Pogodak za pobjedu kojom se Borusija Menhegladbah vratila na samo tri boda zaostatka za drugoplasiranim Bajernom postigao je Alasan Pli. Bio je to deseti pogodak u sezoni francuskog napadača koji je ljetos stigao iz Nice.

Štutgart je u razmaku od samo dvije minute, u 83. i 85. postigao dva pogotka, ali ni to nije bilo dovoljno da izbjegne 12. poraz u sezoni.

Majnc je već vodio 3:0, da bi u finišu sačuvao prednost i trijumfom 3:2 ostavio “švabe” u zoni ispadanja, gdje je i Hanover koji je na svom terenu poražen od Verdera rezultatom 1:0.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković u dresu Verdera nije ulazio u igru.